Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Krośnie mogą zagościć duże imprezy

W Krośnie mogą zagościć duże imprezy

fot. archiwum

Krośnieńska hala ma szansę organizować imprezy siatkarskie na najwyższym, międzynarodowym poziomie. To efekt oceny, jaką wystawiono MOSiR po Turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata Juniorek.

O organizacyjnym sukcesie imprezy świadczy raport podsumowujący, jaki został przesłany do CEV (Europejska Federacja Piłki Siatkowej) przez Fabio Sassi , jej delegata technicznego.

 

Organizację turnieju w Krośnie określił słowem excellent, czyli znakomita – cieszy się Antoni Dębiec , dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To także zasługa bardzo dobrej współpracy z menedżerami PZPS i prezesem związku podkarpackiego. – Przy okazji turnieju hala otrzymała certyfikat CEV, na organizację imprez rangi międzynarodowej. – Tym samym zostało potwierdzone, że hala spełnia wszystkie wymogi określone w przepisach – dodaje dyrektor Dębiec. 

Delegat techniczny bardzo skrupulatnie sprawdzał wszystkie parametry: wysokość, oświetlenie, temperaturę, wilgotność powietrza, wyposażenie.

 

Po tych pomiarach rozwiano wszelkie wątpliwości, które krążyły w sprawie przydatności hali do rozgrywek siatkarskich – podkreśla szef MOSiR. Sprawdzono także zaplecze hotelarske pod kątem potrzeb reprezentacji (hotele, gastronomia, komunikacja).

 

Przez trzy dni turnieju hala była pełna. Jak powiedział Zbigniew Krzyżanowski, trener juniorskiej reprezentacji, jego dziewczyny nigdy jeszcze nie miały okazji grać przy tak żywiołowo reagującej publiczności. Na szczęście drużyny to nie zdeprymowało, wręcz odwrotnie.

 

Kibice nie zawiedli, to dowodzi, że jest zapotrzebowanie w Krośnie na dobrą siatkówkę – mówi Andrzej Cycak , dyrektor wykonawczy turnieju.

 

Już padły deklaracje ze strony przedstawicieli PZPS, że o Krośnie nie zapomną. – Będą lobbować, by w Krośnie odbywały się imprezy dużej rangi – mówi dyr. Dębiec. – Bezpośrednim przełożeniem dobrej oceny, jaką uzyskaliśmy po turnieju, jest potwierdzenie przyjazdu drużyn młodzieżowych na zgrupowania i mecze towarzyskie.Opinie PZPS będą podstawą do przyznania nam kolejnych imprez, być może nawet międzynarodowych – dodaje Andrzej Cycak.

 

Angelika Miś , koordynator z ramienia PZPS bardzo dobrze oceniała poziom organizacyjny turnieju w Krośnie: – Gospodarzom należą podziękowania za profesjonalizm i zaangażowanie. Wierzę, że jeszcze nieraz będziemy mogli gościć siatkówkę stojącą na najwyższym światowym poziomie w tak przyjaznym wszystkim dyscyplinom sportu mieście.

 

*Autorami artykułu są Ewa Gorczyca i Tomasz Jefimow

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved