Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tamara Kaliszuk wzmocni Trefla Gdynia

Tamara Kaliszuk wzmocni Trefla Gdynia

fot. archiwum

Tamara Kaliszuk jest drugą zawodniczką, która zasiliła zespół z Trefla po awansie do pierwszej ligi. Kaliszuk, podobnie jak sprowadzona tydzień wcześniej Natalia Nuszel, w poprzednim sezonie grała w Pluslidze Kobiet w barwach Gedanii.

Dziewiętnastoletnia Tamara Kaliszuk występuje na pozycji atakującej. Jest wychowanką Truso Elbląg. W 2006 roku przeniosła się do zespołu gdańskiej Gedanii. W jej barwach zdobywała medale mistrzostw Polski juniorek i kadetek, triumfowała również w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W poprzednim sezonie występowała w Pluslidze Kobiet. W trudnych momentach trener Grzegorz Wróbel nie wahał się wprowadzać jej w miejsce Katarzyny Wellny. Według oficjalnych statystyk zdobywała średnio 2,7 punktu w meczu. Kaliszuk mierzy 182 cm, a w ataku potrafi zbijać piłki z wysokości 2,8 m.

Nowa siatkarka Trefla to podstawowa zawodniczka reprezentacji Polski juniorek. Na początku maja walnie przyczyniła się do awansu młodych kadrowiczek do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Meksyku na przełomie lipca i sierpnia. Na początku czerwca Kaliszuk wyjedzie do Sosnowca by pod okiem Zbigniewa Krzyżanowskiego, trenera kadry, przygotować się do turnieju.

Wraz z całym sztabem szkoleniowym i klubem Trefl Gdynia bardzo cieszymy się, że Tamara jest w naszym zespole – nie krył zadowolenia po podpisaniu kontraktu Edward Pawlun, szkoleniowiec gdynianek – Wartość tej siatkarki jest bardzo duża, to zawodniczka pierwszej szóstki juniorskiej reprezentacji. – Mimo swojego młodego wieku Tamara jest już bardzo doświadczona i wierzę, że pomoże nam w awansie do Plusligi Kobiet – dodał z nadzieją Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla.źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved