Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Słowacy zaczęli odliczanie do turnieju kwalifikacyjnego

Słowacy zaczęli odliczanie do turnieju kwalifikacyjnego

fot. archiwum

Słowacy po dwóch dniach wolnego wznowili treningi we wczorajsze popołudnie. Wszyscy spotkali się w Popradzie, gdzie za niepełna dwa tygodnie rozegrana zostanie II runda kwalifikacji do mistrzostw świata.

Generalnym sprawdzianem formy podopiecznych Emanuele Zaniniego ma być dwumecz z Australijczykami. Oba zespoły spotkają się najpierw w piątek w Spiskiej Nowej Wsi, a dzień później przeniosą się pod Tatry, do Popradu.. Wczoraj popołudniu w Hali Arena trenowało trzynastu zawodników. Do dwunastki, która sensacyjnie pokonała w piątek Włochów, dołączył przyjmujący wicemistrzów Słowacji, Mediolan Hriňák z VK Chemes Humenny.

Wieczorem dołączył do nas Emo Kohút, który dotąd leczył się w Bratysławie. We wtorek na zgrupowanie kadry ma przyjechać kontuzjowany Martin Sopko. Lekarze i trenerzy mają przygotowany dla niego zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych, który mają pozwolić mu na powrót do pełnej sprawności jeszcze przed kwalifikacjami – mówi kierownik drużyny, Danka Mašlejová. Do zdrowia wraca również Peter Janušek. Zawodnik, podobnie jak Sopko gotowy do gry ma być przed pierwszym spotkaniem. – Obecnie znajduje się jeszcze w szpitalu, jednak lekarze zapewniają, że jeszcze w tym tygodniu dołączy do drużyny – wyjaśnia Mašlejová.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved