Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Organika chce pomóc Jedynce Aleksandrów Łódzki

Organika chce pomóc Jedynce Aleksandrów Łódzki

fot. archiwum

Cztery siatkarki Organiki Budowlanych Łódź prawdopodobnie w przyszłym sezonie będą występować w drużynie drugoligowej Jedynki Aleksandrów. To efekt porozumienia do jakiego doszło pomiędzy oboma zespołami.

Szefowie łódzkiej drużyny chcieliby, aby zespół z Aleksandrowa stał się filią beniaminka ekstraklasy. – Zawodniczki, które nie wywalczą miejsca w naszym zespole, mogłyby ogrywać się w niższej lidze – tłumaczy Marcin Chudzik , menedżer Organiki Budowlanych.

Trener Jedynki jest jak najbardziej "za". – To wspaniały pomysł. Cieszę się, bo nasza drużyna będzie poważnie wzmocniona – mówi Paweł Mikołajczyk . Chodzi o Kingę Baran , Martę Wankiewicz , Karolinę Wiśniewską oraz Agnieszkę Wołoszyn . Tylko ta ostatnia regularnie występowała w pierwszej szóstce, ale w klubie nie byli z niej zadowoleni. Baran, Wankiewicz i Wiśniewska na boisku pojawiały się bardzo rzadko. Menedżer łódzkiej drużyny twierdzi jednak, że Organika nie zamierza na zawsze rezygnować z tych siatkarek. – Kiedy będziemy w trudnej sytuacji kadrowej, to niewykluczone, że wrócą do nas na jedno, a nawet kilka spotkań – twierdzi Chudzik.

Co na to główne zainteresowane? – Nie mam nic przeciwko temu, żeby w przyszłym sezonie występować w Aleksandrowie – twierdzi Baran. – Występy w tej drużynie mogłabym pogodzić z pracą i to byłby bardzo dobry układ. Tym bardziej że z tego co wiem, trwają poszukiwania nowej rozgrywającej. Dlatego zdecydowanie wolałabym grać regularnie, niż znowu oglądać mecze z miejsca dla rezerwowych .Do drugoligowej drużyny z Aleksandrowa ma się przenieść także Wiśniewska. – Nie chcę siedzieć na ławce, a zdaję sobie doskonale sprawę, że wygranie rywalizacji z Koczorowską czy z Szeluchiną byłoby niezwykle trudne – mówi Wiśniewska. – Oczywiście występy w drugiej lidze mnie nie satysfakcjonują, ale głównym celem drużyny byłby awans do pierwszej ligi .

Miejsce Baran, Wiśniewskiej i kilku innych zawodniczek mają zająć nowe siatkarki. Jedną z kandydatek do gry na rozegraniu w łódzkim zespole jest m.in. Julia Sawoczkina z Gedanii Żukowo, drużyny która ma bardzo duże problemy finansowe. Ukrainkę do gry w Organice namawia jej rodaczka Julia Szeluchina . W kadrze Organiki jest jeszcze inna rozgrywająca – Marta Pluta .

Działacze szukają też wzmocnień na innych pozycjach. Bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze w tym tygodniu do łódzkiej drużyny dołączy 26-letnia środkowa Dominika Koczorowska , która trenuje na zgrupowaniu reprezentacji Polski B. Z końcem maja kończy jej się kontrakt z AZS-em Białystok. – Nie wykluczam, że zdecyduję się właśnie na grę w Organice – przyznaje mająca 187 cm wzrostu środkowa. – Mam co prawda jeszcze dwie propozycje. Do końca tego tygodnia podejmę ostateczną decyzję .

Szefowie klubu cały czas liczą, że uda się dojść do porozumienia z Joanną Kaczor . Reprezentantka Polski, która nie podpisała nowego kontraktu z drużyną mistrzyń Polski, Muszynianką, nie chce jednak jednoznacznie stwierdzić, gdzie będzie występować w następnym sezonie. – Skupiam się na razie na kadrze – mówi Kaczor. – Jeżeli zaś chodzi o propozycję z łódzkiej drużyny, to od bardzo dawna z nikim z tego klubu się nie kontaktowałam .

* Damian Bąbol (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved