Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ Juniorek i MŚ U-21 odbędą się w Meksyku

MŚ Juniorek i MŚ U-21 odbędą się w Meksyku

fot. archiwum

Światowa Federacja Siatkówki potwierdziła w poniedziałek, że turnieje Mistrzostw Świata Juniorek oraz Mistrzostwa Świata do lat 21 kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej odbędą się zgodnie z planem w Meksyku.

Przypomnijmy, że FIVB wahała się czy obie międzynarodowe imprezy powinny się odbyć w Meksyku z powodu rozprzestrzeniania się wirusa świńskiej grypy. Specjaliści odpowiedzialni za monitorowanie rozwoju tego wirusa stwierdzili, że nie zagrozi on zdrowiu młodych zawodników i zawodniczek. FIVB oświadczyła także, że nie przerwie procesu monitorowania wirusa.

 

Mistrzostwa Świata Juniorek odbędą się w dniach 16-25 lipca w Tijuanie i Mexicali. Zagra w nich m.in. reprezentacja Polski. 

Mistrzostwa Świata do lat 21 mają się odbyć w dniach 2-6 września. W przypadku tej imprezy FIVB szuka jeszcze alternatywnych miejsc, w których można by ją rozegrać. Pierwsza edycja MŚ U-21 odbyła się w 2001 roku we Francji i zakończyła się dużym sukcesem. W 2008 roku młodzi siatkarze plażowi walczyli o medale w Brighton. Polscy plażowicze Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz uplasowali się tam w przedziale miejsc 5.-8.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved