Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Lemieszek: Zakupy będą dość pokaźne

Krzysztof Lemieszek: Zakupy będą dość pokaźne

fot. archiwum

Siatkarze Avii I-ligowy sezon zakończyli bardzo kiepsko. Po niezłej postawie w fazie zasadniczej, w półfinałowym play-off trzykrotnie przegrali z Siatkarzem Wieluń, nie urywając mu nawet seta. Teraz klub ze Świdnika przypomina plac budowy.

Tomasz Puszka: Sezon już dawno za nami, a w Avii wciąż ciekawie. Cały czas trwają bowiem negocjacje zawodników w sprawie nowych kontraktów.

 

Krzysztof Lemieszek : – Dzisiejszy dzień będzie decydujący. Ostatecznie powinniśmy dowiedzieć się, kto odejdzie, a kto zostanie. Póki co nowe umowy podpisało trzech zawodników. Są to Mariusz Kowalski, Wojtek Pawłowski i Michał Baranowski. Natomiast jeśli chodzi o Zbyszka Żurka, Macieja Gorzkiewicza i Bartka Węgrzyna, to mądrzejszy będę dopiero dziś. Dwóch ostatnich pojechało na testy do Gdańska. 

Ma pan na oku ewentualnych następców?

 

Prowadzimy rozmowy z rozgrywającymi, środkowymi i skrzydłowymi. Potrzebujemy kogoś do pomocy dla Wojtka Pawłowskiego. Chcemy jak najszybciej się zdecydować. W czwartek i w piątek przyjadą do nas młodzi zawodnicy z Warszawy. Są to gracze przyjmujący. Zjawią się u nas za sprawą Zbyszka Białego i na pewno będą chcieli się pokazać. Po ewentualnym odejściu Maćka Gorzkiewicza kluczową dla nas kwestią będzie znalezienie rozgrywającego. To w końcu newralgiczna pozycja w każdym zespole. Myślę, że uda nam się podpisać kontrakt z Przemkiem Golcem. Do pozostania zadeklarowali się Kuba Guz i Marcin Kurek. Nie wiem, czy zostanie u nas Dominik Wójcicki i zgodzi się na proponowane przez klub warunki. Jak widać, zakupy będą dość pokaźne.

 

Szybko zatem przystąpiliście do pracy. Ale czy Avię jest w ogóle stać na duże zakupy?

 

Początki negocjacji zawsze są trudne. Zawodnicy atakują nas z wysokiej pozycji. Mam na myśli trenerów i prezesów. Nie panikujemy jednak. Może się zdarzyć tak, że będziemy brać zawodników z łapanki. Nie ukrywamy, że nie możemy sobie pozwolić na wielkie wydatki. Wręcz przeciwnie. Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest kryzys, który dotknął również sport. Budżetu nie da się rozciągnąć. Nie chcę wypowiadać się za prezesów, ale to co będzie podpisane, będzie wypłacane. Nasz klub jest pod tym względem bardzo solidny. Dlatego podpisujemy rozsądne i realne umowy. Klub nie podpisze kontraktu z kimś, kto ma wygórowane oczekiwania finansowe.

 

Zbigniew Żurek w rozmowie z "Gazetą" stwierdził, że nie widzi szans rozwoju w Świdniku. Jak pan się do tego odniesie?

 

Bardzo mnie to zabolało. Nie wiem, dlaczego nie widzi takiej możliwości zajmując trzecie miejsce w pierwszej lidze. Dowiedziałem się o tym w piątek. Nie ukrywam, że walczyłem o Zbyszka. Chciałem, żeby u nas został. Automatycznie po play-offach dostał propozycję z Siatkarza Wieluń. Żurek wypowiedział te słowa, kiedy oferta gry od beniaminka PlusLigi była aktualna. Ta propozycja aktualna już nie jest. Z tego co wiem, to Zbyszek dzwonił po różnych klubach. Skończyło się to odmową. Między innymi w Jaworznie. No i teraz Zbyszek Żurek z powrotem zapragnął podpisać kontrakt z Avią. Jednak po tym wszystkim nie jestem już jego zwolennikiem. Nie zamierzam tego ukrywać. Jeśli on uznał, że jego rozwój w Świdniku się zatrzymał, a ja byłem w tym czasie jego trenerem, to ktoś musi odejść. Albo ja, albo Zbyszek Żurek. Pamiętajmy, że Zbyszek miał tutaj okazję do rozwoju. Przez cały sezon był podstawowym zawodnikiem. Jest to więc niezrozumiałe.

 

Jak wyglądają plany zespołu na najbliższe miesiące?

 

Nie wiemy jeszcze, czy będzie nas stać na drużynę, która będzie walczyć o PlusLigę, bądź pierwszą czwórkę. Prezes twierdzi, że tak. Mimo że dosięga nas kryzys. Chciałbym, żeby podstawowi zawodnicy zostali. Na razie tak się dzieje. Jeżeli Bartek Węgrzyn odejdzie, to trudno. Na jego miejsce też znajdziemy następcę. I to dość szybko. Marcin Malicki zgodził się na podpisanie kontraktu na kolejny rok, więc trzon zespołu zostanie. Czas pokaże, kogo do niego dokooptujemy. Musimy poczekać przynajmniej tydzień.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved