Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kłopoty kadrowe Czechów, a Liberec czeka…

Kłopoty kadrowe Czechów, a Liberec czeka…

fot. archiwum

W ostatnich dniach maja, w Libercu rozpoczynają się kwalifikacje do mistrzostw świata mężczyzn w grupie H. Pod Sudetami o wywalczenie awansu do następnej rundy będą rywalizowały reprezentacje Czech, Ukrainy, Czarnogóry, Belgii i Finlandii

W czeskim obozie najprawdopodobniej zabraknie Martina Lébla, który z powodów osobistych opuścił zgrupowanie kadry. Wątpliwy jest również występ Petera Pláteníka. Najlepszy, czeski siatkarz 2008r. zmaga się z kontuzją mięśnia łydki. Pierwszy z wymienionych ma być jednak wyjściem awaryjnym dla trenera męskiej reprezentacji, Zdenka Hanika. W obwodzie pozostają świeżo upieczony mistrz włoskiej Serie A, Michal Rak, Jakub Novotný i Jiří Novák.

 

To nie koniec kłopotów szkoleniowca kadry naszych południowych sąsiadów. W minionym tygodniu zgrupowanie również opuścił Marek Novotný, któremu odnowiła się kontuzja podczas meczów sparingowych z odmłodzoną kadrą Chin. Na jego miejsce, nowym kapitanem reprezentacji Hanik wybrał Ondřej Hudečka z Montpellier UC VB. 

W tym tygodniu Czesi mają zaplanowane dwa mecze ze Słoweńcami w Jabłońcu nad Nysą. Następnie przeniosą się do Liberca, gdzie pod koniec mają rozpoczyna się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Podopieczni Zdenka Hanika o awans do następnej rundy będą walczyć z reprezentacjami Ukrainy, Czarnogóry, Belgii i Finlandii.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved