Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Gajgał: Postanowiłam spróbować gdzie indziej

Katarzyna Gajgał: Postanowiłam spróbować gdzie indziej

fot. archiwum

Ligowe rozgrywki pod siatką dobiegły już końca, ale prawie codziennie z klubów dochodzą informacje o zmianach, ruchach kadrowych. W Dąbrowie Górniczej pozyskano ostatnio nową środkową - Katarzynę Gajgał.

Reprezentantka kraju tuż po zakończeniu sezonu i zdobyciu srebrnego medalu zapowiedziała, że zamierza odejść z BKS Aluprof Bielsko-Biała. – Przez dziesięć lat grałam w Bielsku-Białej, zdobyłam z tą drużyną dwa złote medale mistrzostw Polski. To wystarczy, dlatego postanowiłam spróbować gdzie indziej – przyznała 28-letnia zawodniczka.

 

Gajgał podpisała z MKS Dąbrowa Górnicza roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne sezony. To kolejna zawodniczka klubu ze stolicy Podbeskidzia, która zasiliła szeregi MKS. Wcześniej tą drogę poszły Joanna Staniucha-Szczurek , Beata Strządała , w BKS grały także Małgorzata Lis i Magdalena Śliwa . 

Jestem przekonany, że zrobiliśmy dobry ruch – przyznaje prezes klubu z Dąbrowy Górniczej Robert Karlik . – To nie wszystkie jeszcze zmiany. Szukamy w dalszym ciągu zawodniczki na przyjęcie i rozegranie .

 

Z MKS oprócz Wysockiej pożegnała się Ewa Matyjaszek , która miała już dość roli drugiej rozgrywającej. Klub prowadził rozmowy z kadrowiczką Anną Woźniakowską z Calisii Kalisz, jednak zakończyły się one fiaskiem. 27-letnia przyjmująca wybrała ofertę Muszynianki.

 

Podejrzewam, że klub z Muszyny zaproponował jej większe pieniądze – sądzi prezes MKS. – Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodniczkami, na razie jednak nie chcemy o tym mówić .

 

*Autorem tekstu jest Leszek Jaźwiecki


 

Po dziesięciu latach pobytu w stolicy Podbeskidzia przyszedł czas na zmianę barw klubowych dla środkowej Katarzyny Gajgał . Ikona bielskiego klubu kieruje słowa podziękowania za pełne sukcesów lata nad Białą:

 

Po 10 letnim pobycie w Bielsku-Białej oraz udanych występach w barwach BKS Aluprof Bielsko-Biała, z którym zdobyłam m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski – 2000 rok, srebrny medal Mistrzostw Polski – 2009 rok, złote medale Mistrzostw Polski – 2003 i 2004 rok, Puchar Polski – 2004, 2006 i 2009 rok postanowiłam skorzystać z oferty, którą otrzymałam z MKS Dąbrowa Górnicza. Przeżyłam dziesięć fantastycznych lat w klubie i w mieście. Dziesięć lat, w ciągu których wspólnie – fani i zespół, osiągnęli wspaniałe sukcesy i jestem pewna, że te sukcesy będą kontynuowane w bliskiej przyszłości .

 

Chciałabym podziękować wszystkim pracującym w klubie BKS Aluprof Bielsko-Biała za to, jak dobrze traktowali zarówno mnie, jak i moją rodzinę, dzięki czemu od samego początku do końca, czuliśmy się jak w domu .

 

Pragnę również podziękować zarządowi, trenerom i dyrektorom za danie mi możliwości bycia częścią tak ważnego klubu jak BKS. Klubu, który pomógł mi rozwinąć się jako siatkarce i w którym odniosłam największe sukcesy w mojej dotychczasowej karierze .

 

Bez wątpienia, ten sukces był możliwy dzięki niezwykłej grupie zawodniczek, z którą mogłam dzielić szatnię przez ostatnie dziesięć lat. Nie będę wymieniała kogoś z osobna, bo uważam, że to jest właśnie tajemnica sukcesu tego zespołu – nikt nie chciał wyrastać ponad resztę, i zawsze w ekipie panowała atmosfera wspólnoty, która z grupy zawodników czyniła grupę przyjaciół. Dziękuję wam wszystkim za pomoc i waszą przyjaźń .

 

Na koniec zostawiłam najważniejsze dla mnie podziękowanie. Dziękuję Wam, kibice. Wasze wsparcie pozwoliło mi szybko wpasować się zarówno w klub, jak i miasto, sprawiliście, że czułam się swobodnie od samego początku. Wasze bezwarunkowe wsparcie jest czymś, co zapewnia, że ta drużyna daje sobie radę w najtrudniejszych okolicznościach i mogę was zapewnić, że zespół zdaje sobie z tego sprawę i jest wam za to wdzięczny .

 

Klub nie składa się tylko z zawodników, trenerów i dyrektorów. Bardziej niż cokolwiek innego, to kibice tworzą klub, i być może to jest właśnie składnik, który odróżnia BKS od każdego innego – kibice. Dziękuje za wszystko .

źródło: Dziennik Zachodni, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved