Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zgromadzenie Generalne EEVZA podsumowało poprzedni rok

Zgromadzenie Generalne EEVZA podsumowało poprzedni rok

fot. archiwum

Azerska Federacja Siatkówki gościła w miniony weekend pierwsze w historii Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia EEVZA (strefy wschodnioeuropejskiej). Odbyło się ono 16 maja w Centrum Olimpijskim w Gubie.

Wzięli w nim udział przedstawiciele Azerbejdżanu, Białorusi, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Ukrainy, Wiceprezydenci EEVZA Vladimir Patkin i Maris Pekalis oraz nowy Prezydent Łotewskiej Federacji Siatkówki Almers Ludviks .

 

Vladimir Patkin podsumował poprzedni rok, a także przedstawił raport finansowy. Rozmawiano także o ostatecznym kalendarzu imprez w 2009 roku. Uczestnicy spotkania nie ukrywali, że imprezy w poprzednim roku zakończyły się sukcesem. Odbyły się cztery młodzieżowe mistrzostwa EEVZA: wśród dziewcząt U-15 w Rosji i U-17 na Ukrainie, zaś wśród chłopców U-16 w Polsce i U-18 na Białorusi. Reprezentacje Rosji zdobyły trzy złote medale, zaś w mistrzostwach do lat 18 triumfowali Polacy. Po raz pierwszy odbył się turniej żeński do lat 17. 

W tym roku zaplanowano następujące imprezy: mistrzostwa dziewcząt do lat 16 na Białorusi (20-23 sierpnia), mistrzostwa chłopców do lat 17 w Polsce (19-22 listopada), mistrzostwa dziewcząt i chłopców do lat 18 w siatkówce plażowej na Łotwie lub Białorusi (lipiec).

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved