Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wylosowano grupy na MŚ Kadetek

Wylosowano grupy na MŚ Kadetek

fot. archiwum

3 lipca rozpoczyna się 11. edycja Mistrzostwa Świata Kadetek. Turniej będzie się w tajskim mieście Nakhon Ratchasima i potrwa do 12 lipca. Obrończyniami tytułu są reprezentantki Chin. Rozlosowano grupy fazy eliminacyjnej.

Gospodynie turnieju znalazły się w grupie A wraz z Serbią, Egiptem i Niemcami, zaś w grupie B zagrają obrończynie tytułu – Chinki oraz Turczynki, Tunezyjki i Peruwianki. Faworytkami grupy C są dwukrotne zdobywczynie tytułu mistrzyń świata – Brazylijki. Zmierzą się one z Włoszkami, Dominikankami i Słowaczkami. Grupa D została z kolei nazwana „grupą śmierci”. Zmierzą się w niej Japonki, Meksykanki, Belgijki i Amerykanki.

 

Pongpayome Wasaphuti , Prezydent Tajskiego Stowarzyszenia Siatkówki, potwierdził, że Tajlandia jest doskonale przygotowana do tego wydarzenia i zapewnił, że będzie to organizacyjny sukces. 

Poprzednia edycja MŚ Kadetek odbyła się w Meksyku. Tytuł wywalczyły Chinki, które w finale pokonały 3:1 zespół Turcji. Tajlandia gości MŚ Kadetek po raz drugi. Wcześniej taka impreza odbyła się w 1997 roku w mieście Chiang Mai.

 

Grupy MŚ Kadetek:
Pool A: Tajlandia, Serbia, Egipt, Niemcy
Pool B: Chiny, Turcja, Tunezja, Peru
Pool C: Brazylia, Włochy, Dominikana, Słowacja
Pool D: Japonia, USA, Meksyk, Belgia

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved