Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Panie zagrają w Osace

World Tour: Panie zagrają w Osace

fot. archiwum

W weekend w Rzymie został rozegrany męski turniej Swatch FIVB World Tour. Jutro kolejny turniej z tego cyklu rozpoczną panie, które zagrają w Osace. Będzie to czternasty World Tour rozegrany w tym mieście.

Turniej rozpocznie się tradycyjnie od wewnętrznych eliminacji. Później obędą się kwalifikacje. 32 ekipy zagrają w turnieju głównym. Triumfatorki zdobędą 30 tysięcy dolarów. W sumie w Osaka Open wystartuje 58 par z 27 krajów.

 

Przypomnijmy, że dotąd odbyły się dwie imprezy z cyklu Swatch FIVB WT. W Brazylii triumfowały reprezentantki tego kraju – Larissa/Juliana, zaś w Szanghaju zwyciężyły ich krajanki Talita i Maria Antonelli. 

Brazylijki wygrywały w Osace 10 razy. W 1994 i 1995 roku triumfowały Amerykanki – Natalie Cook i Kerri Pottharst. Tylko dwa razy na najwyższym stopniu podium stawały siatkarki z Europy. W 1997 roku złoto zdobyły Maike Friedrichsen/Danja Musch z Niemiec, zaś w 2004 roku Simone Kuhn/Nicole Schnyder ze Szwajcarii.

 

Miejsce w turnieju głównym mają zapewnione trzy pary z Japonii: Asao/Take, Urata/Kusuhara oraz Sugayama/Mizoe (dzika karta).

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved