Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarska historia zatoczy koło?

Siatkarska historia zatoczy koło?

fot. archiwum

Podopieczni Stanisława Gościniaka i Karola Janaszewskiego wywalczyli w imponującym stylu awans do mistrzostw świata juniorów. Biało-czerwoni we włoskiej La Spezi odnieśli trzy zwycięstwa, nie tracąc nawet seta.

Polacy wzięli przykład ze swoich koleżanek, które kilka dni temu na turnieju w Krośnie zdobyły przepustki na mistrzostwa świata. Kibice w całej Polsce oczekiwali, że nasi juniorzy pójdą w ślady podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego .

 

Od początku wiadomo było, iż pojedynki z Rumunią oraz Izraelem będą pewnego rodzaju przystawką do dania głównego, którym miało być spotkanie z gospodarzami turnieju, Włochami. Gładkie zwycięstwa nad juniorami z Rumunii i Izraela wprawiły wszystkich w dobry nastrój, ale jednocześnie zdawano sobie sprawę, że o wszystkim zadecyduje niedzielny mecz z Azzuri. Podopieczni Stanisława Gościniaka nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń, komu należą się przepustki do Indii. Pewna wygrana 3:0 pozwoliła Polakom cieszyć się z upragnionego awansu. 

Widać, iż umiejętności, które przez rok zebrali biało-czerwoni występujący w PlusLidze, Lidze Mistrzów oraz na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej dają wymierne efekty. Oby dodatkowe doświadczenie, które niektórzy polscy juniorzy (Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski) zbiorą podczas gry w Lidze Światowej zaprocentowało na Czempionacie Globu, który w połowie lipca odbędzie się w Indiach.

 

Wywalczenie awansu do mistrzostw świata jest sporym sukcesem biało-czerwonych, bowiem w poprzednich dwóch tego typu światowych imprezach nie startowali. Losowanie grup odbędzie się 17 czerwca. Wówczas będzie można ocenić szansę Polaków na osiągnięcie czołowych lokat.

 

Warto przypomnieć, że polscy juniorzy u boku Ireneusza Mazura w Manamie w 1997 roku wywalczyli złote medale. Taki sam wynik osiągnęli również sześć lat później w Teheranie pod wodzą Grzegorza Rysia . W obu finałach okazali się lepsi od juniorów z Brazylii. Czy w Indiach te zespoły również zagrają o złoto? Czy siatkarska historia ponownie zatoczy koło? Czy biało-czerwoni po kolejnych sześciu latach ponownie staną na najwyższym stopniu podium?

 

Nigdy nie staram się mówić, że my coś chcemy, że jedziemy po złoto. Wiem na czym to wszystko polega i uważam, że najważniejsze jest to, aby zespół, który prowadzę wspólnie z trenerem Janaszewskim był jak najlepiej przygotowany do zawodów – podkreśla szkoleniowiec biało-czerwonych, Stanisław Gościniak , a Wojciech Włodarczyk dodaje: – Bardzo zależy nam na tym, aby jak najlepiej zaprezentować się jeszcze w tym roku, ponieważ kończymy wiek juniorski i chcielibyśmy być zadowoleni z naszych wyników na tym etapie rozwoju. Oby tak było…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved