Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Oskar Kaczmarczyk: Reprezentacja to dla mnie priorytet

Oskar Kaczmarczyk: Reprezentacja to dla mnie priorytet

fot. archiwum

Kilkanaście dni temu statystyk Jadaru zdecydował, że nie przedłuży kontraktu z klubem z Radomia. Jego zamiarem był powrót na łono rodziny ale siatkarski światek nie daje o sobie zapomnieć. Obecnie pracuje dla kadry, nie może także narzekać na brak propozycji pracy w różnych klubach.

Z początkiem maja Oskar Kaczmarczyk, statystyk Jadaru Radom podjął decyzję w kwestii dalszej współpracy z dziewiątym zespołem PlusLigi. Mimo że kontrakt kończy się z ostatnim dniem czerwca, już wtedy poinformował włodarzy radomskiego klubu, iż nie przedłuży umowy na następny sezon. – W mojej decyzji nie należy doszukiwać się podtekstów. Odchodzę z powodów czysto osobistych. Chcę wrócić do Jaworzna i przede wszystkim odpocząć. Muszę nabrać sił, spędzić trochę czasu z rodziną – mówi Kaczmarczyk.

 

Na wiosnę, jeszcze w trakcie rundy zasadniczej, były scout Jadaru Radom od Daniela Castellaniego otrzymał propozycję współpracy z męską reprezentacją Polski. Czy to oznacza, że obowiązki w banku informacji naszej kadry nie pozwolą Kaczmarczykowi pracować również z żadnym z klubów? – Niczego nie mogę wykluczyć. Gdyby przedstawiono mi jakąś konkretną propozycję z pewnością bym się nad nią poważnie zastanowił – mówi. Jednak teraz skupiam się nad kolejnym ważnym dla mnie wyzwaniem – pracą z kadrą – dodaje były statystyk Jadaru Radom. 

Kaczmarczyk w środowisku siatkarskim uchodzi za znanego i bardzo cenionego scouta. Co prawda większość klubów dopiero zaczyna przemeblowania w swoich szeregach, ale należy spodziewać się, że szef banku informacji na brak ofert narzekać nie będzie. – Rzeczywiście otrzymałem kilka telefonów z propozycją współpracy, choć wiadomo, że nie jest to lista bez końca, bo w tym zawodzie to wręcz niemożliwe – tajemniczo mówi Oskar Kaczmarczyk . Jak udało się nam ustalić z usług scouta bardzo chętnie skorzystałby beniaminek PlusLigi Kobiet, Budowlani Łódź. – Nie chciałbym podawać żadnych konkretów bo ich po prostu nie ma. Póki co skupiam się na pracy w reprezentacji. Jesteśmy na zgrupowaniu w Spale i to dla mnie priorytet, którego w żadnym wypadku nie mogą zasłonić inne sprawy. Tak więc o szczegółach propozycji z łódzkiego klubu wolałbym póki co nie rozmawiać. Wiele spraw powinno się wkrótce wyjaśnić – ucina Oskar Kaczmarczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved