Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mysłowicki World Tour już za tydzień

Mysłowicki World Tour już za tydzień

fot. archiwum

Już tylko tydzień pozostał do drugiego w historii Mysłowic turnieju SWATCH FIVB World Tour. Na terenie miasteczka mistrzostw praca wre, a organizatorzy starają się juz dopinać wszystko na ostatni guzik.

Lista zawodników zaczyna przybierać ostateczny kształt. Na dzień dzisiejszy swój udział zapowiedziało ponad 100 duetów. Oczywiście nie zabraknie w tym gronie par z Polski. Trzy walczyć będą w turnieju głównym, reszta natomiast rozpocznie zmagania od kwalifikacji. Pierwszy gwizdek będzie można jednak usłyszeć już we wtorek, kiedy to odbędą się eliminacje krajowe tzw. „Quantry Quoty”. Od środy rano rozpoczną się kwalifikacje. Z nich awans do turnieju głównego uzyska osiem najlepszych par. Turniej główny, który rozpocznie się od czwartku wyłoni trzy najlepsze pary turnieju. Zawodnicy prócz walki o chwałę i medale powalczą o 190 tysięcy dolarów. Pierwsza para otrzyma 30 tysięcy, druga 21 tysięcy, natomiast trzecia 15.

 

Jak dotąd prym w rankingu wiodą pary brazylijskie Emanuel/Ricardo i Harley/Alison. Polakom nie udało się jeszcze stanąć na podium. Może Mysłowice okażą się szczęśliwe dla naszych duetów. Dwa lata temu podopieczni Czesława Kolpe i Sławomira RobertaMichał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz właśnie na Śląsku zdobyli złoty medal. Jednak stawką było Mistrzostwo Świata do lat 19. W rozgrywkach seniorskich jak na razie Polacy nie osiągnęli takich wyników, jednak z sezonu na sezon radzą sobie coraz lepiej. 

Organizatorzy przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. Kid Camp dla najmłodszych kibiców siatkówki plażowej, gdzie dzieci będą mogły pograć w siatkówkę plażową z uczestnikami turnieju i zgłębić tajniki gry. Dla nieco starszych kibiców przygotowano prawdziwą ucztę muzyczną. W sobotę wieczorem na scenie obok miasteczka mistrzostw zaśpiewa znany i lubiany Łukasz Zagrobelny. Mieszkańcy Mysłowic będą mogli usłyszeć najnowsze piosenki tego wykonawcy z drugiej jego solowej płyty „Między dźwiękami”. W niedzielę pomiędzy meczem o miejsca 3 i 1 odbędzie się pojedynek Gwiazdy kontra VIP-y. To oczywiście nie koniec atrakcji dla kibiców siatkówki plażowej, którzy odwiedzą Mysłowice w dniach 26-31 maja.

 

W ostatnim tygodniu maja Mysłowice będą znów światową stolicą siatkówki plażowej. Emocje gwarantowane, zatem kibiców tej najpiękniejszej z dyscyplin na pewno nie zabraknie.

źródło: worldtour2009.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved