Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kto zdobędzie Puchar Wlazłego?

Kto zdobędzie Puchar Wlazłego?

fot. archiwum

Wadowice staną się areną siatkarskich emocji. Finał ALPS został uświetniony patronatem PGE Skry Bełchatów, a puchar sygnowany jest przez Mariusza Wlazłego. Skra zadeklarowała dłuższą współpracę z wadowicką ligą.

W dniach 22-23 maja zawodnicy ALPS w Wadowicach będą zmagać się w I Turnieju Final Eight o Puchar im. Mariusza Wlazłego . Oprócz samych zawodów organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji nie tylko sportowych oraz festyn dla uczestników i organizatorów. Zawody zostaną uświetnione obecnością Zarządu oraz członków sztabu KPS Skry Bełchatów, która objęła patronat nad działaniami organizatorów. Dla siatkarskiego Mistrza Polski jest to doskonała okazja do promocji siatkówki na szerszą skalę.

 

Z ogromną przyjemnością obejmuję patronat nad rozgrywkami ALPS “Final Eight” w Wadowicach. Wybór organizatorów turnieju, jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Oznacza to, że siatkówka ma oddanych fanów w całej Polsce, nie tylko w miastach, które posiadają czołowe kluby siatkarskie. Bardzo się cieszę, że ja i moja drużyna przyczynimy się do popularyzacji siatkówki wśród szerokiej publiczności . – mówi Mariusz Wlazły w odpowiedzi na propozycję Wadowiczan. Współpraca między wadowicką ALPS a Skrą została zaplanowana długofalowo, oprócz corocznych finałów, będzie obejmowała również inne inicjatywy organizatorów mające na celu upowszechnianie idei sportowej, siatkarskiej rywalizacji. 

Wadowicka Liga została zawiązana w sezonie 2006/2007 z inicjatywy osób prywatnie rozmiłowanych w siatkówce i bezinteresownie z nią związanych. – Postrzegamy siatkówkę, nie tylko w kategoriach fantastycznej gry i formy aktywnego spędzania czasu, ale również jako naukę zespołowego działania w oparciu o właściwe wartości. Bez tego w siatkówce się nie wygrywa – a PGE Skra wie o tym lepiej niż którykolwiek inny zespół – tłumaczą Prezes ALPS Piotr Kożbiał oraz Mariusz Jasiński z firmy TMT Wadowice współorganizatora oraz głównego sponsora turnieju.

 

ALPS Wadowice jest już od ponad roku zarejestrowana jako podmiot o nazwie „Stowarzyszenie Na Rzecz Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu ALPS”. Od początku Liga notuje spore sukcesy, w jej rozgrywkach niezmiennie bierze udział ponad 120 osób. Każda dotychczasowa edycja gromadziła 10 drużyn. Najcenniejszym w całej inicjatywie jest ciągły rozwój szkolenia młodzieży czego wymiernym efektem jest jej czynny udział w kilku sekcjach piłki siatkowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved