Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Finał ALS Przemyśl: BiOSG obronił mistrzostwo

Finał ALS Przemyśl: BiOSG obronił mistrzostwo

fot. archiwum

Finał tegorocznych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Przemyślu przeszedł już do historii. Po raz drugi z rzędu triumfowała drużyna BiOSG. Drugie miejsce przypadło drużynie Traper 13, zaś trzecie Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów.

Mecz finałowy pomiędzy liderem rundy zasadniczej Traperem 13 a BiOSG był bardzo wyrównany. Obfitował w liczne efektowne obrony i zbicia. Już na początku spotkania drużyna lidera straciła Piotra Pająka , któremu odnowiła się kontuzja i Traper zmuszony był do gry w osłabieniu. Pierwsze dwie partie w stosunku 25:23 padły łupem BiOSG. W trzecim secie po bardzo ambitnej grze i emocjonującej końcówce zwyciężył Traper 13. Jak się okazało było to wszystko na co było stać tą drużynę wczoraj. BiOSG wygrał ostatnią partię do 19, a cały mecz 3:1 uzyskując miano najlepszej drużyny tegorocznych rozgrywek.

 

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów a Stubnem rozpoczął się od mocnego uderzenia leśników, którzy wygrali stosunkowo gładko dwie pierwsze partie. W trzeciej Stubno wzięło się do pracy i po ambitnej grze wygrało tę partię do 20. Czwarta partia należała już zdecydowania do drużyny Trax-BRW, która wygrała ją 25:15 i cały mecz 3:1 zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach. 

Ciekawe i nadspodziewanie emocjonujące spotkanie rozegrały drużyny Kazanowa i Inspektorów ALS-y. O zwycięstwie tych pierwszych musiał dopiero zadecydować trzeci set.

 

Mecze o miejsca 5. i 9. nie zostały rozegrane z uwagi na absencję drużyn z Siedlisk i Shreków.

 

Najlepszym zawodnikiem tegorocznych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Przemyślu został wybrany Tomasz Szeremeta z drużyny BiOSG.

 

Końcowa tabela rozgrywek ALS na sezon 2008/2009: 1. BiOSG

2. Traper 13

3. Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów

4. Stubno

5. I LO-Restauracja Marko

6. Shreky

7. Kazanów

8. Inspektorzy ALS-y

9. AZS PWSW Przemyśl

10. Siedliska

11. xXx

 

Najlepszym czterem drużynom nagrody w postaci okolicznościowych pucharów i piłek ufundował organizator imprezy POSiR.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved