Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Burza wzmocniona Janczakiem chce grać w II lidze

Burza wzmocniona Janczakiem chce grać w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze Burzy Wrocław, wzmocnieni Krzysztofem Janczakiem, chcą grać w II lidze. Niewykluczone, że klub, który nie uzyskał awansu na boisku, zastąpi w tej lidze spadkowicza... EnergięPro Gigawat Gwardię Wrocław.

Cały czas mamy nadzieję, że jednak zagramy w II lidze – mówi prezes Burzy Mariusz Fijałkowski. – Prowadzimy rozmowy z działaczami Hejnału Kęty, jest szansa, że właśnie ten zespół odstąpi nam miejsce. Do lipca powinna się również wyjaśnić sytuacja Gwardii Wrocław. Jestem w kontakcie z menedżerem tego klubu Stanisławem Łopacińskim i prezesem Mariuszem Żebrowskim. Oni wciąż nie wiedzą, jaką decyzję podejmie strategiczny sponsor EnergiaPro Gigawat. Jeśli okaże się, że wycofa swoje wsparcie, wówczas nie sądzę, by Gwardia była zainteresowana startem w II lidze. Ale na dzisiaj nie chciałbym przesądzać tej sprawy, bo wszystko zależy od działaczy tego klubu – dodaje.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że jeszcze co najmniej dwa kluby II-ligowe mogą nie znaleźć środków na udział w rozgrywkach. – Myślę zatem, że mamy duże szanse, aby awansować szczebel wyżej – przekonuje Fijałkowski. 

Tymczasem jest już właściwie przesądzone, że Burzę wzmocni Krzysztof Janczak, atakujący, który w przeszłości grał w Gwardii, Chełmcu Wałbrzych, a ostatnio reprezentował barwy Delecty Bydgoszcz. Niewykluczone też, że Burza sfinalizuje rozmowy z innymi graczami, którzy mają za sobą występy w PlusLidze. Wówczas byłaby jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu do I ligi.

 

Warto zaznaczyć, że w minionym sezonie, w III lidze siatkarze Burzy pod wodzą trenera Dominika Fristera spisywali się bezbłędnie. Rywalizację o II ligę przegrali dopiero po barażach z Czarnymi Pruszcz Gdański. Burza bazowała na skutecznej grze trójki: UlińskiMigutGajek, ten pierwszy jest najbardziej kojarzony, bo w przeszłości występował z Gwardią w PLS-ie. Co ciekawe, teraz nie można wykluczyć wariantu, że w Burzy zagra więcej eks-gwardzistów. Do klubu zgłosili się już m.in. Wojciech Szczurowski i Adrian Mihułka.

 

Na razie Burza jest jednak na etapie poszukiwań nowych sponsorów, prowadzi rozmowy z kilkoma firmami z Dolnego Śląska. – Tak naprawdę od ich powodzenia zależą nasze ewentualne wzmocnienia – nie ukrywa Fijałkowski.

 

autor tekstu: Jakub Michalak, Gazeta Wyborcza Wrocław

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved