Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Antonín Lébl ponownie wybrany prezesem CVF

Antonín Lébl ponownie wybrany prezesem CVF

fot. archiwum

Antonín Lébl, ojciec środkowego reprezentacji Czech i Lube Banca Marche Macerata - Martina Lébla został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję prezesem CVF (Czeskiej Federacji Piłki Siatkowej).

W dniu wczorajszym odbył się w Pradze Kongres Czeskiego Związku Piłki Siatkowej, którego głównym punktem obrad był wybór nowego prezesa federacji. O to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów, obecny prezes CVF, Antonín Lébl oraz wiceprezes DHL Ostrawa, František Kopecki , którego zgłoszenie wcześniej ze względów formalnych odrzucono. Ostatecznie jednak znalazł się na liście zgłoszeniowej, jednak w tajnym głosowaniu przegrał z Léblem dwoma głosami – 25:27.

 

Jak informuje jeden z dzienników obrady od początku toczyły się za zamkniętymi drzwiami, a pomiędzy delegatami wyczuwało się napiętą atmosferę. – Czegoś takiego jeszcze nie było – mówi sekretarz CVF, Jan Žižka . – Nigdy nie było jeszcze takich emocji. Obie strony (zwolennicy Lébla i Kopeckiego – przyp. red.) pojedynkowały się na argumenty. Wiele uwagi poświęcono sprawom siatkówki młodzieżowej. Dyskutowano również o finansach oraz reorganizacji Związku – dodaje. 

Przeciwnicy Lébla krytykowali prezesa za jego autokratyczny sposób rządzenia Czeskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz nieprzejrzyste prowadzenie księgowości. Innego zdania byli jego zwolennicy, powołując się na organizację w Pradze Final Four Ligi Mistrzów w 2009 r. oraz mistrzostw Europy mężczyzn 2011. Antonín Lébl będzie prezesem CVF do 2013 r.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved