Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin chce w Bydgoszczy zrobić coś fajnego

Wojciech Serafin chce w Bydgoszczy zrobić coś fajnego

fot. archiwum

Z powodu spadku do I ligi, działaczom gdańskiego Trefla trudno będzie zatrzymać niektórych zawodników na Pomorzu. Niektórzy już podpisali inne kontrakty. Jednym z nich jest przyjmujący Wojciech Serafin, który w przyszłym sezonie będzie występował w barwach Delecty. "Serek" po kilku latach powrócił pod opiekę trenera Wspaniałego.

Waldemar Wojtkowiak (gazeta.pl): Trener Wspaniały cieszy się, że znowu będzie z panem współpracował. Pan też jest zadowolony?

 

Wojciech Serafin : Oczywiście. Mam bardzo miłe wspomnienia z naszej pracy w Kędzierzynie-Koźlu. To był dobry okres dla drużyny i dla nas obu. 

To pana przekonało do zmiany klubu?

 

Nie ukrywam, że osoba szkoleniowca też była jednym z powodów przejścia do Delekty. Poza tym w Bydgoszczy coś fajnego zaczyna powstawać i cieszę się, że będę zawodnikiem tej drużyny.

 

Podobno w Gdańsku do końca chciano pana zatrzymać?

 

Rzeczywiście, działaczom zależało, bym został. Były też inne oferty już nawet w trakcie trwania sezonu. Ale teraz nie ma co do tego wracać. Jestem w Bydgoszczy i to jest najważniejsze.

 

Jak pan wspomina miniony sezon?

 

Trudno, by mówić o nim dobrze. W końcu spadliśmy z ligi. Prawda jest taka, że nie brak umiejętności, a zmęczenie psychiczne sezonem było powodem spadku. Praktycznie przez całe rozgrywki byliśmy pod kreską. Do tego doszły problemy finansowe. To raczej nie sprzyja atmosferze. W Delekcie będzie inaczej.

 

Będzie też rywalizacja. Na przyjęciu są przecież Martin Sopko i Stanisław Pieczonka.

 

Na pewno się tego nie boję. Wiem, na co mnie stać.

 

*rozmawiał Waldemar Wojtkowiak (Gazeta Wyborcza Bydgoszcz)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved