Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzieżowe MP: AZS UWM Olsztyn najlepszy w Międzyrzeczu

Młodzieżowe MP: AZS UWM Olsztyn najlepszy w Międzyrzeczu

fot. archiwum

W zakończonym dzisiaj w Międzyrzeczu turnieju finałowym młodzieżowych MP, złoto zdobyli siatkarze AZS Olsztyn, którzy w ostatnim meczu pokonali KS Metro Warszawa. W meczu o brąz AZS Nysa zdemolowana przez gospodarzy.

Niedzielne zmagania w ramach finałowego turnieju Mistrzostw Polski młodzików w Międzyrzeczu rozpoczął mecz o siódme miejsce pomiędzy AKS Resovią Rzeszów a Stolarką Wołomin. Mylił się ten kto myślał, że to spotkanie któraś z drużyn „odpuści”. To spotkanie zakończyło się dwunastym (!) w tym turnieju tie-breakiem a i decydujący o zwycięstwie set kończył się na przewagi. Ostatecznie 18:16 lepsi okazali się siatkarze z Wołomina a zawodnikiem meczu został, wyróżniający się podczas całego turnieju, Maciej Baran .

 

Niedługo potem w walce o piątą pozycję w szranki stanęli siatkarze BBTS-u Włókniarza Bielsko-Biała i Piątki Turek. Pierwszą partię pewnie wygrali siatkarze z Wielkopolski i wydawało się, że są oni w tym dniu lepiej dysponowani niż rywale. Podopieczni trenera Wojciecha Bućko przebudzili się jednak w drugim secie i mieli już nawet piłkę setową, której wykorzystanie pozwoliłoby im pozostać w grze. Zabrakło jednak koncentracji i ostatecznie to Piątka Turek przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i zajęła piątą lokatę. Zawodnikiem meczu wybrano Bartosza Tomaszewskiego . 

Niezbyt pełna do tej pory hala w Międzyrzeczu zaczęła szybko wypełniać się kibicami co mogło oznaczać tylko jedno – zbliżał się czas, w którym o brąz walczyć mieli gospodarze. Co ciekawe o trzecie miejsce przyszło walczyć dwóm ekipom, które rywalizację w swoich grupach zakończyły na pierwszych miejscach i to bez porażki. Kasztelan Międzyrzecz i AZS Nysa musiały jednak uznać wyższość swoich oponentów w półfinałach. Gospodarze rywalizację z KS Metro wydawali się przegrać mentalnie już w szatni. W ich poczynaniach widać było nerwowość i brak polotu w grze. Siatkarze z Nysy natomiast prowadzili już w półfinałowym tie-breaku z AZS Olsztyn 14:11 ale niewykorzystanie trzech piłek meczowych zemściło się i pozostała im walka o medal z brązu.

 

Już po kilku piłkach meczu o trzecie miejsce widać było, że Kasztelan nerwy z półfinału ma już za sobą. Gospodarze bardzo dobrze przyjmowali co pozwoliło Szymonowi Gregorowiczowi często posyłać piłki do swoich środkowych. Adrian Sławiński i Mateusz Pihan okazali się być zabójczo skuteczni a procent skończonych przez nich ataków sięgnął niemal stu procent. Dodatkowo międzyrzeczanie gnębili akademików na zmianę silną i szybującą zagrywką, z którą goście bardzo często nie umieli sobie poradzić. Mateusz Waltrowski , libero Kasztelana w obronie wyczyniał cuda a na bolączki AZS-u nie mógł nic poradzić, nawet najlepszy jak do tej pory w szeregach tego zespołu, Marcin Kurzawa . Druga odsłona spotkania jeszcze wyraźniej pod dyktando gospodarzy i po niespełna trzydziestopięciominutowym meczu wybuchom radości i gratulacjom nie było końca. Tytułem MVP meczu uhonorowany został Mateusz Pihan.

 

Punktualnie o 13.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek meczu finałowego, w którym przyszło się zmierzyć drużynom KS Metro Warszawa i AZS UWM Olsztyn. W pierwszej partii niewielką przewagę wypracowali olsztynianie i choć partia była bardzo zacięta sprawiali oni wrażenie jakby kontrolowali sytuację. Prym w ataku wiedli Jędrzej Ruszczyk , Kamil Guzewicz i Kamil Hryniowiecki po stronie AZS oraz Alex Okraska i Andrzej Kubicki w ekipie ze stolicy. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła, to siatkarze Metra wypracowali sobie od początku trzypunktową przewagę, nie udało im się jej jednak utrzymać i końcówka seta należała już do coraz swobodniej grających siatkarzy AZS-u Olsztyn. Mecz zakończył się firmowym atakiem AZS-u z przesuniętej „krótkiej”. Atakował Jędrzej Ruszczyk, nie po raz pierwszy świetnie „obsłużony” przez Karola Leflera , i zgarnął tytuł MVP meczu. Kilka minut później na piersiach siatkarzy z Olsztyna zawisły złote medale Mistrzostw Polski młodzików.

 

Nagrody i wyróżnienia indywidualne:

Najmłodszy uczestnik turnieju: Szymon Biniek (AZS Nysa)
Najlepszy atakujący: Andrzej Kubicki (KS Metro Warszawa)
Najlepszy rozgrywający: Karol Lefler (AZS UWM Olsztyn)
Najlepszy przyjmujący: Alex Okraska (KS Metro Warszawa)
Najlepszy środkowy: Adrian Sławiński (UKS Kasztelan)
Najlepszy libero: Mateusz Waltrowski (UKS Kasztelan)
MVP turnieju: Jędrzej Ruszczyk (AZS UWM Olsztyn)

 

Redakcja miesięcznika „Kurier Międzyrzecki” po raz drugi w historii ufundowała nagrodę „Nadzieja Międzyrzeckiej Siatkówki”. Pierwszą, przed laty odebrał inny podopieczny pierwszego trenera Kasztelana Bogusława KowalikaDawid Murek . W sobotę uhonorowany nią został przyjmujący Kasztelana – Karol Figiel .

 

Zobacz również:

Wyniki finałów młodzieżowych MP

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved