Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzyb i Redwitz podpisali kontrakty

Grzyb i Redwitz podpisali kontrakty

fot. archiwum

Środkowy Wojciech Grzyb i brazylijski rozgrywający Rafael Redwitz podpisali kontrakty z zespołem wicemistrzów Polski Asseco Resovią. O tym, że obaj zawodnicy mają trafić do Resovii, wiadomo już było od piątku.

W nocy z czwartku na piątek podpisany kontrakt odesłał Redwitz , a kilkanaście godzin później zrobił to także Grzyb . – Tak to zwykle bywa, że przez jakiś czas prowadzi się rozmowy, dogrywa warunki kontraktów, a później czeka się na podpis zawodnika – tłumaczy wiceprezes Asseco Resovii Bartosz Górski .

 

Brazylijski rozgrywający Rafael Redwitz występował ostatnio we włoskiej drużynie Volley Forli. Zanim jednak trafił do Włoch, 29-letni zawodnik (190 cm wzrostu) przez trzy sezony występował we francuskim Paris Volley, z którym trzykrotnie zdobywał mistrzostwo kraju, a w sezonie 2007/08 został uznany za najlepszego zawodnika francuskiej ligi. Redwitz był bliski gry w polskiej lidze już rok temu. Miał trafić do Trefla Gdańsk. Z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem, z opcją jego przedłużenia na kolejny sezon. 

Zarówno Redwitz , jak i Białorusin Aleh Akhrem , który jako pierwszy wzmocnił rzeszowski zespół, mają pojawić się w Rzeszowie w czerwcu, by dogadać szczegóły ich pobytu w naszym mieście.

 

Trzeci nabytek Asseco Resovii, Wojciech Grzyb , podpisał z kolei dwuletni kontrakt. Ten mierzący 205 cm wzrostu siatkarz to obecny reprezentant Polski i wicemistrz świata z Japonii. Całą swoją karierę spędził w swoim rodzinnym mieście, Olsztynie, gdzie z miejscowym AZS-em zdobył dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski. W czasach szkolnych trenował w rzeszowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. – Był pierwszym środkowym, o którego mieliśmy się starać. To chłopak, który zdaniem wielu jest niedocenianym zawodnikiem – mówi Górski .

 

Rozmowy z Resovią trwały szybko, około półtora tygodnia. Dlaczego zdecydowałem się na grę w Rzeszowie? Resovia szybko wyraziła zainteresowanie moją osobą. W Olsztynie termin rozmów cały czas się przesuwał – twierdzi nowy zawodnik ekipy trenera Ljubo Travicy .

 

Szkoleniowiec resoviaków, który ostatnie dni spędził we Włoszech, wraca już do Rzeszowa. Od wtorku prowadził będzie zajęcia z zawodnikami, którzy rozpoczną okres roztrenowania. Wtedy też podjęte zostaną decyzje o ewentualnych kolejnych ruchach kadrowych. – Zakładamy, że na ten moment to koniec transferów. Wiele zależy jednak od tego, czy nie opuszczą nas jacyś zawodnicy – informuje wiceprezes Górski .

 

Okres roztrenowania potrwa do 20 czerwca. W zajęciach nie będą uczestniczyć kadrowicze oraz zawodnicy leczący urazy. Do starszych kolegów dołączą natomiast zawodnicy z młodzieżowych drużyn AKS-u. Być może któryś z nich zostanie włączony do kadry w nowym sezonie.

 

Natomiast z pewnością w Resovii nie zobaczymy wszystkich graczy, którzy w tym roku wywalczyli srebrne medale. Kto odejdzie, to na razie jednak tajemnica. – Wszystko zależy od trenera Travicy . W przyszłym tygodniu będziemy rozmawiać z zawodnikami na temat ich planów – tłumaczy Górski . Najbardziej zagrożeni odejściem z Rzeszowa są obcokrajowcy, na pozycjach których dokonano wzmocnień.

 

*Autorem tekstu jest Marcin Lew

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved