Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Młodzików: Metro i AZS UWM Olsztyn zagrają o złoto

MP Młodzików: Metro i AZS UWM Olsztyn zagrają o złoto

Młodzi siatkarze Metra Warszawa i AZS UWM Olsztyn zagrają o złoty medal mistrzostw Polski młodzików. O brąz przyjdzie walczyć zespołom UKS Kasztelana Międzyrzecz i AZS PWSZ Nysa. Obecnie trwają mecze o miejsca 5-8.

Do południa trwały ostatnie mecze grupowe, z których awans do strefy medalowej wywalczył sobie zespoły AZS-u UMW Olsztyn, AZS-u PWSZ Nysa, Metra Warszawa oraz UKS-u Kasztelana Międzyrzecz. W pierwszym półfinale podopieczni Daniela Kołodziejczyka i Adama Bigosa pewnie pokonali gospodarzy turnieju finałowego, UKS Międzyrzecz.

UKS Międzyrzecz – KS Metro Warszawa 0:2(21:25, 21:25)

Ogromne emocje były w drugim spotkaniu, decydującym o udziale w finale o złoty medal mistrzostw Polski młodzików. Po pierwszym secie, wygranym na przewagi, góra byli młodzicy z Nysy, ale po następnej partii na tablicy było już 1:1. O awansie decydował tie-brek, w którym lepsi okazali się olsztynianie, wygrywając 17:15.

AZS PWSZ Nysa – AZS UWM Olsztyn 1:2

(27:25, 21:25, 15:17)

W niedzielę poznamy tegorocznego mistrza Polski młodzików. Siatkarze Metra Warszawa z pewnością będą chcieli się zrewanżować kolegom ze stolicy Warmii i Mazur za porażkę w finale sprzed czterech lat. Wówczas (w sezonie 2004/2005 – przyp. red.)po niezwykle zaciętym tie-breaku musieli uznać wyższość siatkarzy AZS-u UWM Olsztyn.

Zobacz również:

Wyniki z finału mistrzostw Polski młodzików

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved