Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zawodniczki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała w sezonie 2008/2009

Zawodniczki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała w sezonie 2008/2009

fot. archiwum

Srebrny medal Mistrzostw Polski oraz zdobycie Pucharu Polski to ogromne sukcesy BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Co prawda ich ambicje były jeszcze wyższe, ale "jeśli się nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma".

Anna Barańska

 

To pierwszy sezon tej przyjmującej w drużynie z Bielska, ale nie ostatni, ponieważ postanowiła zostać na kolejny. Należała do gwiazd drużyny nie tylko na papierze, ale również na parkiecie. Nie raz i nie dwa w trudnych momentach to właśnie ona brała ciężar walki na siebie i przechylała szalę zwycięstwa na korzyść Aluprofu. Wspaniała w obronie i przyjęciu, znakomita w ataku, ale klasą dla siebie była w polu zagrywki. W całym sezonie zdobyła aż 72 punkty bezpośrednio z zagrywki. Dla porównania druga w tej klasyfikacji Agnieszka Bednarek tylko 48. To był znakomity sezon Anny Barańskiej i trudno sobie wyobrazić, by ta zawodniczka nie stanowiła również o sile kadry Jerzego Matlaka. 

Eleonora Dziękiewicz

 

Kolejna zawodniczka, która po przenosinach z Kalisza do Bielska odgrywa pierwszoplanową rolę w drużynie Aluprofu. Najsilniejszą stroną środkowej rodem z Gdańska jest blok. W całym sezonie 64 punkty tym elementem (najlepsza w BKS-ie). Oprócz znakomitego bloku Eleonora Dziękiewicz posiada również umiejętność bardzo trudnej zagrywki co niejednokrotnie udowodniła w tym sezonie. Czujna na siatce, szybka w atakach z krótkiej i z obiegnięcia, potrafi sobie również poradzić w sytuacji, gdy musi zastąpić rozgrywającą i wystawić piłkę do ataku. Mocny punkt Aluprofu i zapewne kadry siatkarek.

 

Karolina Ciaszkiewicz

 

Przyjmująca, która już jako bardzo młoda zawodniczka reprezentowała barwy BKS-u Bielsko-Biała (1998-2002). Później krótki pobyt w Poznaniu, cztery sezony w Centrostalu Bydgoszcz i w 2007 roku powrót do Bielska. Niestety ten sezon w większości spędziła w kwadracie dla zawodniczek rezerwowych. O ile w początkowej fazie sezonu jej wejścia na parkiet były pozytywne dla drużyny, to z upływem czasu było widać, że zbyt mało przebywa na parkiecie by jej zagrania były zawsze pewne i skuteczne. Bardzo lubiana przez kibiców, czego dowodem częste okrzyki z trybun "Ciacho".

 

Helena Horka

 

Czeska siatkarka, która także przybyła z Kalisza. Reprezentując swój kraj, gra na pozycji atakującej, zaś w ekipie Igora Prielożnego zajmuje pozycję przyjmującej. Niestety zdarzały się mecze, że było to widoczne. Pani Helena jest znacznie lepszą atakującą niż przyjmującą. Mocny punkt drużyny, czego dowodem kilka nagród MVP meczu. Nie należy również zapomnieć, że Helena Horka zwyciężyła w plebiscycie "Strefy Siatkówki" na najlepszą zagraniczną zawodniczkę PlusLigi Kobiet.

 

Iwona Waligóra

 

Zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej nie miała w tym sezonie zbyt wiele okazji, by zaprezentować swoje umiejętności. A jeśli się wchodzi na dwie, trzy akcje w przeciągu całego meczu, bardzo trudno o dobry rezultat swoich zagrań. Dziewczyna bardzo pogodna i ambitna, ale musi więcej grać by uwierzyć we własne możliwości. Jednak przy tym składzie personalnym Aluprofu Bielsko-Biała będzie jej bardzo trudno o grę w większym wymiarze.

 

Berenika Okuniewska

 

Najmłodsza spośród wszystkich zawodniczek BKS-u. Szeregi bielskiego klubu zasiliła na początku właśnie zakończonego sezonu. Poprzednio grała w Gedanii Gdańsk. Drzemią w tej zawodniczce ogromne możliwości, ale jeszcze wiele pracy przed nią. Kilkakrotnie udowodniła, że przyszłość może należeć właśnie do niej. Znakomite warunki fizyczne. Chociaż do Bielska zawitała jako środkowa, cały sezon była zmienniczką atakującej. Ze swej roli wywiązała się chyba bardzo dobrze, bo została powołana do szerokiej kadry Jerzego Matlaka.

 

Katarzyna Skorupa

 

Jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, rozgrywająca w naszym kraju. Znakomity sezon w jej wykonaniu. Jeśli tylko przyjęcie bielszczanek było na przyzwoitym poziomie, potrafiła zagrać bardzo trudne do rozszyfrowania przez blok przeciwnika piłki. Pochodzi z Radomia ze sportowej rodziny. Ojciec Andrzej to były siatkarz, reprezentant kraju. Jeśli utrzyma dyspozycję z rozgrywek ligowych, to trudno sobie wyobrazić, by Katarzyny Skorupy zabrakło w składzie reprezentacji na wrześniowe Mistrzostwa Europy. Ma w swym dorobku już trzy zdobyte Puchary Polski, jeden brązowy medal Mistrzostw Polski oraz trzy srebrne medale Mistrzostw Polski. A złoto? Może za rok.

 

Agata Sawicka

 

Grająca na pozycji libero, należy do grupy zawodniczek, które Winiary Kalisz zamieniły na Aluprof Bielsko-Biała. Zawsze pewna i solidna. Swoje największe sukcesy na arenie międzynarodowej odnosiła w wieku juniorki. Ale jest zawodniczką młodą i wszystko przed nią. Dziewczyna bardzo ambitna, wiedząca czego chce od życia. Koleżanki mówią o niej – Z Agatą można konie kraść . Siatkarką została dzięki mamie. To mama zaprowadziła Agatę na pierwszy trening, bo nie wyobrażała sobie innej drogi dla swej córki (mama również była siatkarką).

 

Jolanta Studzienna

 

Najbardziej doświadczona zawodniczka BKS-u. Już w 1996 roku reprezentowała nasz kraj. W 1999 roku brała udział w Mistrzostwach Europy. W swojej bogatej karierze grała również za granicą (Panathinaikos Ateny i OMS Senica). Od 2006 roku jest siatkarką BKS-u Bielsko-Biała. Sezon na pewno może zaliczyć do udanych. Mimo, iż w Aluprofie są jeszcze dwie znakomite środkowe, Jolanta Studzienna grała często i to z bardzo dobrym skutkiem. Jej największym atutem jest blok. Wykonała w całych rozgrywkach aż 60 punktowych bloków. W przyszłym sezonie bielszczanki zagrają w Lidze Mistrzyń i jej doświadczenie może być nieocenione.

 

Anna Kaczmar

 

Druga rozgrywająca. Urodziła się w Bielsku-Białej. Jest wychowanką BKS-u. Do 2004 roku grała w Bielsku w różnych kategoriach wiekowych. Później droga kariery zaprowadziła ją do Kóz, Chorzowa i Pszczyny, by w 2007 roku powrócić do swojego rodzinnego miasta. Bardzo solidna siatkarka, którą trener Igor Prielożny najczęściej desygnował do gry podczas zmiany podwójnej. Wchodziła wtedy wspólnie z Bereniką Okuniewską i w większości przypadków robiła to czego od niej oczekiwano. Zawodniczka ta jest również obdarzona wspaniałą zagrywką co niejednokrotnie udowodniła.

 

Natalia Bamber

 

Podstawowa atakująca, kapitan drużyny. 281 punktów zdobytych atakiem w całych rozgrywkach (9. miejsce spośród wszystkich zawodniczek). Kapitalna dyspozycja w całym sezonie zaowocowała powołaniem do kadry Jerzego Matlaka. Natalia Bamber w 2005 roku była w składzie na Mistrzostwa Europy (Polki zdobyły złoty medal). Niestety nie zagrała z powodu kontuzji. Może ta znakomita siatkarka będzie miała więcej szczęścia w tym sezonie reprezentacyjnym i będzie jej dane zagrać we wrześniowych mistrzostwach, które odbędą się w naszym kraju. Podpora ekipy z Bielska, jak na kapitana przystało.

 

Katarzyna Gajgał

 

Ikona BKS-u Bielsko-Biała. Od 1999 roku nieprzerwanie reprezentuje bielski klub. Niestety był to jej ostatni sezon w tej drużynie. Popularny "Misiek", bo tak nazywają ją koleżanki, postanowiła zmienić otoczenie. Siatkarka bardzo utytułowana, wiele medali Mistrzostw Polski, również ten najcenniejszy zdobyty w 2003 roku. Znakomita siatkarka z którą utożsamiało się całe Bielsko a nie tylko środowisko siatkarskie. Obojętnie gdzie odejdzie Katarzyna Gajgał, jeśli zawita do Bielska z nową drużyną, będzie witana ogromnymi brawami – tego możemy być pewni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved