Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał Mistrzostw Polski młodzików – dzień I

Finał Mistrzostw Polski młodzików – dzień I

Pierwszy dzień turnieju fianłowego Mistrzostw Polski młodzików, który rozgrywany jest w Międzyrzeczu obfitował w tie-breaki. Aż w pieciu na osiem przypadkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci, grany do piętnastu, set.

W grupie A najlepszym wynikiem dzień zakończyli gospodarze, UKS Kasztelan Międzyrzecz, którzy zanotowali dziś dwa zwycięstwa i są pewni gry w półfinale. W pierwszym meczu z AZS Olsztyn nagrodę MVP odebrał Karol Figiel, po spotkaniu z Piątką Turek wyrózniono międzyrzeckiego libero Mateusza Waltrowskiego. Jutro gospodarze zmierzą się z zespołem Stolarki Wołomin, która dziś mimo ambitnej walki „ugrała” tylko seta i nie ma już szans na pierwszą czwórkę. – Tak naparwdę dziś wykonalismy plan minimum. Założenia przed tym turniejem były jasne – znaleźć się w czwórce. Udało się to nam osiągnąć już dziś ale na pewno nie spoczniemy na laurach i postaramy się sparwić sobie i kibicom niespodziankę – twierdzą zgodnie dwaj trenerzy Kasztelana Bogusław Kowalik i Łukasz Iwiński.

Szansę na awans do półfinału z grupy A mają jeszcze dwa zespoły, które dziś wygrały po jednym meczu. Piatka Turek i AZS Olsztyn zgodnie pokonały dziś Stolarkę Wołomin i jutro w bezpośrednim pojedynku z tej pary wyłoniony zostanie drugi półfinalista. W swoich zwycięzkich pojedynkach tytuły najlepszego gracza meczu otrzymali Adam Banasiak (Piątka Turek) i Jędrzej Ruszczyk (AZS Olsztyn)W grupie B najlepiej spisała się dziś druzyna AZS-u Nysa, która podobnie jak gospodarze wygrała swoje dwa dzisiejsze pojedynki a wyróżnienia najlepszego zawodnika meczu odebrali Marcin Kurzawa i Bartosz Biniek. Tu układ jutrzejszych gier nie wyklucza jednak nikogo z walki o awans do półfinałów. Nawet sprawcy największej dziś niespodzianki „in-minus” siatkarze Metro Warszawa mają przy dobrym układzie wyników szansę na awans. Po jednym meczu wygrały dziś Resovia Rzeszów (MVP – Mateusz Twaróg) oraz BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (MVP – Bartosz Bućko), które zapewne także nie mają zamiaru zaprzepaścić swojej szansy na pierwszą czwórkę. Zapowiada się więc gorąca sobota w hali MOSiW w Międzyrzeczu.

Zobacz również:

Wyniki I dnia turnieju finałowego MP młodzików, grupa A

Wyniki I dnia turnieju finałowego MP młodzików, grupa B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved