Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. MŚ juniorów: Pierwszy krok Polaków do awansu

El. MŚ juniorów: Pierwszy krok Polaków do awansu

Dziś ropoczęły się eliminacje do MŚ juniorów. Polska, która walczy o awans z reprezentacjami Włoch, Izraela i Rumunii, pokonała w pierwszym meczu bez problemu tych ostatnich. Jedynie w trzecim secie Rumuni stawili opór.

Pierwszy mecz biało-czerwonych zakończył się gładkim i spodziewanym zwycięstwem Polski nad Rumunią 3:0. Oznacza to, że nasi juniorzy są o krok bliżej awansu, ale z turnieju na mistrzostwa pojedzie tylko zwycięzca i prawdopodobnie dopiero w niedzielę po meczu z Włochami poznamy szczęśliwców, którzy powalczą o medale.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że Polska i Italia to dwie najsilniejsze drużyny w tym turnieju i między nimi rozstrzygnie się walka o bilety do Indii. Za nami przemawia dodatni bilans ostatnich meczów między tymi reprezentacjami, ale Włosi grają u siebie i atut własnej widowni może być bardzo mocny.Polska – Rumunia 3:0

(25:19, 25:17, 25:23)

Skład:

Polska: Włodarczyk, Konarski, Jasiński, Mika, Wiśniewski, Kłos, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Krzywiecki, Piórkowski i Król


W drugim spotkaniu gospodarze turnieju pewnie pokonali swoich rówieśników z Izraela. Włosi przez całe spotkanie prowadzili z rywalami różnicą kilku punktów i byli zdecydowanie lepszą drużyną. Tylko końcówka pierwszego seta wymagała od nich większego wysiłku i koncentracji. Włosi zagrają w sobotę z Rumunią, ale jak sami podkreślają, najważniejszy mecz czeka ich w niedzielę.

Izrael – Włochy 0:3

(22:25, 16:25, 16:25)

tabela gr. D:

1. Włochy    1 2 pkt. 3:0
2. Polska    1 2 pkt. 3:0
3. Rumunia   1 1 pkt. 0:3
4. Izrael    1 1 pkt. 0:3

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved