Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Coraz większa kadra w Pronarze Parkiet

Coraz większa kadra w Pronarze Parkiet

fot. archiwum

Łukasz Staniewski, Sebastian Wójcik i Mateusz Sacharewicz podpisali kontrakty z I-ligowym Pronarem Parkiet Hajnówka. Klub testuje także nowych siatkarzy, którzy mogliby zasilić drużynę w nadchodzącym sezonie ligowym.

Wyżej wymienieni zawodnicy dołączyli tym samym do Daniela Saczko , Artura Żylińskiego , Bartosza Zrajkowskiego , Janusza Ignaciuka i Allassane’a Guindo , którzy już wcześniej podpisali kontrakty z klubem. Coraz mniejsze są natomiast szanse na to, żeby w zespole z Hajnówki w przyszłym sezonie występowali nadal Konrad Woroniecki i Marcin Kozioł .

 

Kozioł przedstawił wysokie wymagania finansowe, których na pewno nie spełnimy, a Woroniecki uprzedził, że na 90 proc. odchodzi – mówi Bazyl Stepaniuk , prezes klubu. – Wciąż negocjujemy z Michałem Jaskulskim i Piotrem Niemcem. Mateusz Bartosiak chciałby odejść do MOS-u Warszawa . 

Włodarze klubu nie tylko negocjują umowy z zawodnikami, którzy grali w drużynie w poprzednim sezonie, ale też poszukują nowych graczy. W środę wieczorem w Hajnówce odbył się trening, na którym mogli się stawić wszyscy chętni do gry w ekipie zawodnicy. Na zajęciach pojawili się dwaj zawodnicy z II-ligowej Ósemki Siedlce: środkowy Piotr Świerżewski (rocznik 1985, 205 cm) i libero Grzegorz Kołodziej (rocznik 1985, 185 cm). Jednak w przypadku odejścia Woronieckiego , priorytetem dla hajnowian powinno być znalezienie rozgrywającego.

 

Pierwszym rozgrywającym może być Bartosz Zrajkowski , ale szukamy jeszcze na tę pozycję zawodnika – twierdzi Stepaniuk . – Prowadzimy rozmowy z wychowankiem SMS w Spale Wojciechem Włodarczykiem [rocznik 1990, 193 cm, wczoraj powołany do kadry Polski juniorów na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata – red.], Danielem Górskim [1984, 197 cm, w poprzednim sezonie był w składzie ekstraklasowego Jadaru Radom – red.] i Piotrem Marciniakiem [1986, 197 cm, były siatkarz Gwardii Wrocław – red.] .

 

W następnym tygodniu będą organizowane kolejne treningi dla siatkarzy, którzy chcieliby grać w zespole.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved