Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Byli reprezentanci w Wieluniu

Byli reprezentanci w Wieluniu

fot. archiwum

Damian Dacewicz zostaje. Trzon drużyny zachowany. Nowi zawodnicy: jest dwóch, będzie więcej. To najważniejsze informacje z beniaminka PlusLigi, w którym przedsezonowe zawirowania zaczynają nabierać tempa.

Nieco ponad miesiąc temu siatkarze z Wielunia wywalczyli historyczny awans do ekstraklasy. Sukces Pamapolu Siatkarza jest w dużej mierze zasługą trenera Damiana Dacewicza , który prowadzi zespół od początku jego powstania w 2006 roku. Choć Adam Dąbrowny , wiceprezes klubu, ponad miesiąc temu zapewniał w rozmowie z "Gazetą", że Dacewicz pozostanie pierwszym trenerem, to pojawiły się spekulacje o jego ewentualnym odejściu. Wszystko z powodu niejasnej sytuacji Ireneusza Mazura , który był – i dalej jest – nieoficjalnym doradcą szefów Siatkarza. Ponadto umowa Dacewicza wciąż nie została przedłużona.

 

Ale stanie się to w najbliższych dniach – przekonuje Dąbrowny. – Wszystkie informacje o jego odejściu są wyssane z palca. Z trenerem Dacewiczem jesteśmy już dogadani. Teraz wystarczy tylko złożyć podpis pod kontraktem . 

A co z Mazurem? – Pomaga nam jako przyjaciel. Doradza w kwestii oceny poszczególnych zawodników, którymi jesteśmy zainteresowani. Jego wiedza jest olbrzymia – tłumaczy wiceprezes. Słowa prezesa potwierdza Dacewicz. – Wcześniej sceptycznie podchodziłem do tego typu współpracy, ale w tym przypadku wszystko układa się bardzo dobrze – twierdzi.

 

Choć drużyna wywalczyła awans w imponującym stylu, to jednak do utrzymania w PlusLidze potrzebne są wzmocnienia. Celem jest pozyskanie środkowego ataku, rozgrywającego i przyjmującego. – Z kilkoma graczami jesteśmy już po słowie, a z dwójką mamy także podpisane umowy – zdradza Dąbrowny. – Ale proszę nie pytać mnie o nazwiska, bo obiecaliśmy sobie, że o wszystkim poinformujemy dopiero w czerwcu, gdy skończą im się kontrakty w klubach .

 

Nieoficjalnie "Gazeta" dowiedziała się, że do Wielunia przeniosą się Marcin Nowak i Andrzej Stelmach , którzy swego czasu grali z Dacewiczem w kadrze, a ten drugi w Skrze Bełchatów. Cała trójka była na igrzyskach olimpijskich w Atlancie (1996 r.). W kręgu zainteresowań Siatkarza są również Paweł Papke i Bartłomiej Neroj .

 

Dla Dacewicza równie ważną sprawą było utrzymanie trzonu drużyny. – I to udało się zrealizować w 100 proc., bo zostawiamy siedmiu najważniejszych siatkarzy – cieszy się szkoleniowiec. Do dalszej gry w Wieluniu nie udało się przekonać jedynie Macieja Bartodziejskiego , który postanowił zakończyć karierę i od nowego sezonu będzie asystentem Jacka Nawrockiego w PGE Skrze. – Wielka szkoda, że Maciek już nam nie pomoże, bo tak doświadczony i uniwersalny zawodnik bardzo by się nam przydał – kończy Dacewicz.

 

*Autorem tekstu jest Szymon Bujalski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved