Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Juniorzy powalczą o awans na Mistrzostwa Świata

Juniorzy powalczą o awans na Mistrzostwa Świata

W dniach 15-17 maja juniorska reprezentacja Polski powalczy o awans na Mistrzostwa Świata. Rywalami podopiecznych trenerów Gościniaka i Janaszewskiego będą ekipy Rumunii, Izraela i Włoch. Bilety do Indii wywalczy tylko zwycięzca. Czy to biało-czerwoni będą tymi szczęśliwcami?

Wszyscy w tej reprezentacji głęboko wierzą, że to właśnie oni pod koniec lipca zasiądą w samolocie lecącym do Indii. To właśnie w tym azjatyckim kraju w dniach 31.07-9.08 najlepsze młodzieżówki świata powalczą o medale. Aby jednak tak się stało Paweł Zatorski i koledzy muszą pokonać kolejno Rumunię, Izrael i gospodarzy. Dwaj pierwsi przeciwnicy teoretycznie nie powinny sprawić im większych kłopotów. Są niżej notowani w rankingach, ale o żadnym lekceważeniu nie może być mowy. Rywale z całą pewnością postawią bowiem trudne warunki, a dodatkowo są to ekipy zupełnie nieznane młodym polskim siatkarzom. Z żadnym z tych zespołów polska młodzieżówka jeszcze nigdy nie grała. Sztab szkoleniowy jednak zapewne zrobi wszystko, aby zawodnicy jak najwięcej się o nich dowiedzieli. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości, że nie będą to łatwe mecze. Ten najcięższy Fabiana Drzyzgę i spółkę czeka jednak dopiero ostatniego, trzeciego dnia zawodów. Wielu twierdzi, że to właśnie spotkanie z Italią będzie decydowało o awansie. I trudno się z tym nie zgodzić, bo Polska i Włochy to zdecydowanie najwyżej notowane ekipy na tej imprezie. Sami zawodnicy też zresztą zgodnie przyznają, że nastawiają się głównie na Azzurich, z którymi grali już kilka razy i bilans mają raczej dodatni. Będzie to na pewno mecz walki, a że są to wyrównane zespoły decydującą sprawą mogą być nerwy. Wielkim atutem młodych włoskich siatkarzy, których prowadzą Luigi Schiavon i Luca Cantagalli będzie na pewno własna hala i własni kibice, więc im jako gospodarzom powinno grać się łatwiej. Polacy zrobią jednak zapewne wszystko by im to utrudnić i zrealizować cel, po który przemierzyli tyle kilometrów.Po to się przygotowujemy, żeby ten cel osiągnąć. – Myślę, że wszyscy tego chcą i po to się przygotowujemy i staramy– mówił przyjmujący reprezentacji Grzegorz Wójtowicz.

Rzeczywiście biało-czerwona reprezentacja już od dobrych paru tygodni szykowała się do tego ważnego turnieju. Najpierw w połowie kwietnia wystąpiła w szczecińskim turnieju charytatywnym Szczecin Cup, gdzie pokonała swoich rówieśników z Brazylii i Indii oraz postawiła wysoką poprzeczkę w spaingu II ligowemu Morzu Bałtyk remisując 2:2. Prosto ze Szczecina udała się do Świnoujścia na kolejny mecz z Canarinhos. Po zaciętym spotkaniu Jan Król i koledzy musieli jednak uznać wyższość aktualnych mistrzów świata. Należy jednak wspomnieć, że w tym początkowym etapie trenerzy mieli do dyspozycji mocno rezerwowy skład, ale mogli za to przyjrzeć się rezerwowym. Nie było tam kluczowych zawodników na czele z Fabianem Drzyzgą, Łukaszem Wiśniewskim, Pawłem Zatorskim i Karolem Kłosem, którzy walczyli w Plus Lidze. W pełnym składzie młoda kadra zaczęła trenować dopiero podczas zgrupowania w Spale, a potem ostatnim sprawdzianem formy był wyjazd do Niemiec na sparingi z tamtejszą młodzieżówką. Z trzech rozegranych meczów wygrali dwa i powrócili do kraju, by w Szczyrku dopracowywać ostatnie szczegóły. Tam trenerzy zadecydowali, kto pojedzie do Włoch. Ostatecznie w dwunastce znaleźli się: Fabian Drzyzga, Wojciech Włodarczyk, Mateusz Mika Mateusz Jasiński, Szymon Piórkowski, Maciej Krzywiecki, Lukasz Wiśniewski, Łukasz Polański, Jan Król, Dawid Konarski, Karol Kłos i Paweł Zatorski.Czy tej dwunastce uda się zrealizować swoje założenia? Czy pójdzie ona w ślady swoich koleżanek, które w miniony weekend zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata? Przekonamy się wkrótce. Na razie pewne jest tylko jedno, że ci młodzi ludzie będą walczyli za wszelką cenę. Ale czy to wystarczy?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved