Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zamiast martwego miejsca będzie plaża

Zamiast martwego miejsca będzie plaża

fot. archiwum

– Z nadmorskimi kurortami to my nie wygramy, ale możemy być dla nich poważną konkurencją – mówi o projekcie „Plaża Wolności 2009” Ryszard Śliwa, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Przy okazji możemy też pokazać, że Poznań jest zdolny do ambitnych rzeczy, które rozkręcają pozytywnie zakręceni szajbusi. Tacy właśnie jak Damian Lisiecki – dodaje Ryszard Śliwa.

 

Od 2 czerwca przez miesiąc poznański plac Wolności zamieni się w piaszczystą plażę, która od rana do wieczora będzie tętniła życiem. W projekcie oprócz imprez sportowych przewidziano występy artystyczne i bijące rekordy popularności kursy tańca. 

Plaża Wolności może być testem przed poważniejszymi imprezami, takimi jak choćby World Tour w siatkówce plażowej. Nie chcę przesądzać, ale jej obecność na pewno spodobałaby się też kibicom podczas Euro 2012. Idea jest taka, żeby rekreację łączyć z dużym wyczynem, czyli przyjemne z pożytecznym – przekonuje Ewa Bąk, dyrektor WKF w UM.

 

Z kolei Śliwa zwrócił uwagę na korzyści, jakie mogą mieć z czerwcowych imprez mieszkańcy stolicy Wielkopolski. – Plac Wolności to fajny punkt, ale trochę martwy. Jak pojawiła się rok temu Strefa Kibica, to miejsce żyło. Warto pomyśleć, czy nie należy robić centrum plażowego w dłuższym wymiarze czasowym niż 30 dni.

 

*Autorem tekstu jest Radosław Patroniak

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved