Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Zawodniczki Centrostalu w sezonie 2008/09

PlusLiga Kobiet: Zawodniczki Centrostalu w sezonie 2008/09

fot. archiwum

Siatkarki które przygotowywano początkowo - w okresie między sezonami - do startu w I lidze, ostatecznie podjęły wyzwanie gry w ekstraklasie, próbując je jak najlepiej wypełnić. Zobaczmy, na ile to trudne zadanie wypełniła każda z nich...

Dominika Kuczyńska

środkowa, wzrost – 196 cm, zasięg w ataku – 312 cm

 Najwyższa zawodniczka w zespole Piotra Makowskiego . Jej średnia zdobytych punktów w meczu wynosi 8,5 punktów. Stabilna zawodniczka jednak najlepsze mecze rozgrywała w pierwszej rundzie play-off z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Bardzo cenna siatkarka jeśli chodzi o grę w bloku. W wielu spotkaniach niedoceniana, przez co mało statuetek MVP powędrowało do niej.

 

Ewa Kowalkowska

atakująca, wzrost – 182 cm, zasięg w ataku – 300 cm

 

Niepodważalny lider ekipy z Bydgoszczy. Kapitan Centrostalu zdobywała średnio 15 punktów na mecz. Znakomita rewanżowa runda w wykonaniu bydgoskiej atakującej sprawiła, że tylko z tej rundy Kowalkowska wyjeżdżała ze spotkań z czterema tytułami najlepszej zawodniczki meczu. Nigdy nie schodziła poniżej pewnego poziomu, a w najtrudniejszych momentach cała gra opierała się właśnie na niej, co miało bardzo dobry wpływ na wyniki „pałacanek”.

 

Katarzyna Mróz

środkowa, wzrost – 194 cm, zasięg w ataku – 310 cm

 

Kolejna „szóstkowa” środkowa w drużynie Piotra Makowskiego. Średnia punktów na mecz tej zawodniczki wynosi 9. Podobnie jak Kuczyńska, Katarzyna Mróz miała udany sezon, a najlepsze spotkania rozgrywała w pierwszej rundzie play-off z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W najlepszych spotkaniach tej środkowej wszędzie jej było pełno. Potrafiła bez problemu kończyć akcje, blokować rywalki, a także popisywać się asami serwisowymi. Jednym zdaniem: udany transfer działaczy Centrostalu.

 

Kinga Zielińska

przyjmująca, wzrost – 186 cm, zasięg w ataku – 305 cm

 

W pierwszej części sezonu podstawowa zawodniczka Centrostalu. Niestety kontuzja w drugiej fazie rozgrywek uniemożliwiła jej dalsze występy. Jednak gdy trener mógł na nią liczyć była bardzo pewnym ogniwem drużyny. Nie miała zaszczytu odebrania statuetki MVP, ale na przykład w meczu we Wrocławiu zdobyła 18 punktów. Jej kontuzja pokomplikowała sprawy szkoleniowcowi bydgoskiego zespołu.

 

Tatsiana Hardzeyeva

przyjmująca, wzrost – 186 cm, zasięg w ataku – 311 cm

 

Nominalna pozycja białorusinki może nieco mylić. Trener Piotr Makowski po kontuzji Zielińskiej zdecydował się na grę dwiema atakującymi. Jedną z nich była Hardzeyeva, która w przyjęciu nie radziła sobie najlepiej. Wejście do pierwszej szóstki drużyny można określić jako wejście smoka. Świetne występy w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej zostały udokumentowane tytułem najlepszej zawodniczki spotkania w Mielcu. Kontuzja Zielińskiej dzięki grze białorusinki nie była tak brzemienna w skutkach dla bydgoskiego zespołu jak się tego obawiano.

 

Justyna Łunkiewicz

rozgrywająca, wzrost – 180 cm, zasięg w ataku – 297 cm

 

Bardzo młoda zawodniczka, pełniąca rolę zmienniczki. Kiedy kontuzji doznała pierwsza rozgrywająca, Łunkiewicz weszła do składu. Wrzucona została na głęboką wodę bo musiała zmagać się z zawodniczkami z Bielska-Białej. W tych spotkaniach widać było brak ogrania niedoświadczonej rozgrywającej. Pokazała, że jeszcze sporo musi się uczyć aby wskoczyć do pierwszej szóstki w jakimkolwiek klubie PlusLigi.

 

Dominika Nowakowska

przyjmująca, wzrost – 181 cm, zasięg w ataku – 300 cm

 

Zawodniczka głównie zadaniowa. Najczęściej wchodziła na zagrywkę, ale też miała za zadanie podreperować wynik. Z dobrej strony pokazała się w meczu z Aluprofem Bielsko-Biała, zdobywając 6 punktów. Niewiele jednak było sytuacji, w których mogła przez dłuższą chwilę pozostać na parkiecie.

 

Izabela Kasprzyk

atakująca, wzrost – 182 cm, zasięg w ataku – 305 cm

 

Bydgoska atakująca nie miała wielu okazji do pokazania się. Wszystko za sprawą bardzo dobrego sezonu w wykonaniu Kowalkowskiej. Jednak Kasprzyk także miała spotkania, w których zdobyła dwucyfrową liczbę punktów. Było to w 3. kolejce w Żukowie oraz w 10. kolejce we własnej hali z Aluprofem Bielsko-Biała. Poza tym niewiele występów, w których można było wyróżnić rezerwową atakującą Centrostalu.

 

Joanna Kuligowska

przyjmująca, wzrost – 180 cm, zasięg w ataku – 297 cm

 

Znakomity sezon tej zawodniczki. Poza półfinałami i meczami o 3. miejsce, na palcach jednej ręki można policzyć mecze, w których Kuligowskiej nie szło. Klasą dla siebie była w spotkaniu w Żukowie zdobywając tam 26 punktów. W meczu z Calisią u siebie bydgoska przyjmująca uzyskując 15 punktów została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Najpewniejszy punkt drużyny zaraz po kapitan zespołu.

 

Katarzyna Wysocka

libero, wzrost – 184 cm, zasięg w ataku – 300 cm

 

Bardzo dobrze zrobiło jej przekwalifikowanie z przyjmującej na libero. Fenomenalna niekiedy gra w obronie i z meczu na mecz coraz lepsza gra w przyjęciu pozwalały pewniej czuć się jej koleżankom. W drugiej części sezonu miała bardzo trudne zadanie, ponieważ była jedną z dwóch przyjmujących i to na niej skupiała się gra w przyjęciu i w obronie bydgoskiego zespołu. Wysocka bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem.

 

Monika Naczk

środkowa, wzrost – 187 cm, zasięg w ataku – 302 cm

 

Rezerwowa środkowa, która swoją zagrywką siała spustoszenie w szeregach rywali. Głównie właśnie z zadaniem wykonania trudnej zagrywki pojawiała się na parkiecie. Tym elementem Naczk potrafiła niekiedy odwrócić lub rozstrzygnąć losy seta. Młoda i bardzo perspektywiczna zawodniczka, która już rozpoczynała spotkania w pierwszej szóstce, ale jeszcze ma przed sobą dużo pracy aby to miejsce zachować.

 

Monika Smak

rozgrywająca, wzrost – 173 cm, zasięg w ataku – 284 cm

 

Najlepszy transfer działaczy Centrostalu. Kompletnie odmieniła oblicze bydgoskiej drużyny. Potrafiła zgubić najlepszy nawet blok w PlusLidze. Udało jej się nawet niejednokrotnie odebrać statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania. W fazie play-off w meczu z Aluprofem widać było brak tej zawodniczki. Brak wygranego seta w trzech spotkaniach mówi sam za siebie. Rozgrywająca Centrostalu była w tym sezonie nie do zastąpienia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved