Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > MŚ: Czeszki zaczynają kwalifikacje

MŚ: Czeszki zaczynają kwalifikacje

Czeszki czeka od dziś do niedzieli w bułgarskim Gabrowie bój o jedno z trzech miejsc dających awans w drugiej fazie kwalifikacji do mistrzostw świata. Ich pierwszymi rywalkami będą Rumunki, po dniu przerwy Mołdawia, Albania i gospodynie.

Czeszki nie dopuszczają możliwości porażki już na tym etapie kwalifikacji. Teoretycznie droga do następnej fazy wiedzie przede wszystkim przed zwycięstwo nad Mołdawią i Albanią. Obydwa te zespoły czeskie siatkarki gładko pokonały przed rokiem w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Owszem, spodziewamy się wszystkiego, ponieważ o rywalkach nie mamy wiele szczegółowych informacji – ostrzega trener zespołu, Krempaská. Według niej najcięższy będzie pierwszy mecz z Rumunią. – Rumunek nie widzieliśmy w akcji od dłuższego czasu, także taktyka będzie polegać na ocenie aktualnej sytuacji i przebiegu meczu – dodaje.Losowanie było jednak dla czeskich siatkarek dość łaskawe, ponieważ w czwartek, kiedy to będą mieć wolny dzień, będą mogły rozpisać trzy pozostałe rywalki. – Z tego aspektu na pewno uczynimy przewagę. O Mołdawii i Albanii mamy materiały z zeszłego roku a o Bułgarkach z ostatnich mistrzostw Europy w 2007 roku. Musimy spróbować zniwelować ich przewagę własnego parkietu – stwierdziła czeska trenerka.

Do Bułgarii reprezentacja naszych południowych sąsiadek wyjechała już w niedzielę z Pragi przez Istambuł. Dwunastkę powołaną na ten turniej Krempaská ogłosiła po dwóch zgrupowaniach w Brnie i meczach sparingowych.

Z drużyny, która dwa lata temu startowała na mistrzostwach Europy w Belgii i zajęła dziewiąte miejsce, zostały Michaela Jelínková, Aneta Havlíčková, Ivana Plchotová, Helena Havelková i Julie Jášová. Przypomnijmy również, że z powołanych na turniej kwalifikacyjny w Gabrovie zawodniczek, dwie występują na co dzień w PlusLidze Kobiet. Są to Lucie Mühlsteinová ( AZS Białystok) oraz Ivana Plchotová (Muszynianka Fakro Muszyna).

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved