Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrzowie Polski zakończyli sezon na scenie teatru

Mistrzowie Polski zakończyli sezon na scenie teatru

fot. archiwum

Uroczystą galą w łódzkim Teatrze Powszechnym zakończyli we wtorek kolejny już udany sezon, siatkarze Skry Bełchatów. Podopieczni Daniela Castellaniego po raz piąty zdobyli MP. Do tego dorzucili Puchar Polski i awans do ćwierćfinału LM.

Gala w łódzkim teatrze, połączona ze spektaklem niezwykle chętnie oglądanych na deskach Powszechnego "Szalonych nożyczek", zgromadziła wielu przyjaciół Skry. Bełchatowski klub ma charakter ponadregionalny i ma sympatyków niemal w każdym zakątku Polski. Najlepiej widać to na meczach Ligi Mistrzów w Łodzi, które gromadzą fanów z całego kraju.

 

Wczorajsza uroczystość była pożegnaniem ze Skrą Daniela Castellaniego oraz dwóch zawodników – Pawła Maciejewicza i Janne Heikkinena . Castellani w poniedziałek podpisał kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i już prowadzi pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale, natomiast z Maciejewiczem i Heikkinenem bełchatowianie nie przedłużyli wygasających w czerwcu umów. Maciejewicz spędził w Bełchatowie osiem lat, natomiast Fin grał w Skrze przez dwa sezony. Obaj teraz szukają klubów.. 

Bełchatowianie przygotowania do sezonu rozpoczną w połowie sierpnia. Trenerem zespołu będzie Jacek Nawrocki , dotychczasowy drugi trener. Wszyscy najważniejsi siatkarze Skry nadal będą grali w jej barwach. Już pozyskano atakującego Jakuba Novotnego , a szefowie klubu szykują jeszcze jeden poważny transfer. Chodzi o Michała Winiarskiego lub Sebastiana Świderskiego .

 

*Autorem tekstu jest Paweł Hochstim

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved