Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Złotka to już historia

Jerzy Matlak: Złotka to już historia

Jerzy Matlak dopiero rozpoczął przygodę z kadrą siatkarek, a już staje przed trudnym zadaniem, czyli mistrzostwami Europy. – Gramy u siebie, więc oczekuje się od nas sukcesu, ale sam go na pewno nie osiągnę – mówi selekcjoner.

Matlak doskonale wie, że niesłychanie trudno będzie powtórzyć sukces Andrzeja Niemczyka z drużyną siatkarek. – Tamte złotka to już historia. Moje zawodniczki muszą ciężko pracować na to, aby im dorównać – mówi trener.

Jego zadaniem jest stworzenie na nowo zgranego zespołu, który powalczy o trzeci medal mistrzostw Europy. Przed imprezą Matlak sprawdzi swoje podopieczne na turniejach w Montreaux i Turynie. – To taki poligon doświadczalny. Nie liczy się wynik, ale zestawienie zespołu – zaznacza szkoleniowiec.Kłopotów jednak nie brakuje. – Wszyscy wokół cały czas zapewniają, że zrobią wszystko, aby nam pomóc, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej – skarży się Matlak. – Mam wielkie problemy z organizacją zgrupowania, ze sprowadzeniem wszystkich zawodniczek na czas – dodaje.

Każda z dziewczyn będzie mogła do mnie przyjść i powiedzieć o wszelkich problemach, jakie wynikną podczas zgrupowań. Chcę z nimi rozmawiać. Nie będę wymyślał kar czy zawieszeń – obiecuje Matlak, ale dodaje, że nikomu nie pozwoli sobie jednak wejść na głowę. – Jeśli nie będzie się komuś podobało to, jak prowadzę kadrę, to go w tej kadrze nie będzie. Wszystkim tym, którzy będą mieli do mnie jakieś bezzasadne zastrzeżenia, powiem <dziękuję>. Chcę, aby członkowie kadry dobrze się w niej czuli. Tylko tacy ludzie mają w niej miejsce – dodaje.

*Więcej w serwisie dziennik.pl

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved