Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > FIVB wprowadza edukacyjny program antydopingowy

FIVB wprowadza edukacyjny program antydopingowy

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) oficjalnie wprowadziła do stosowania nowy edukacyjny program dotyczący spraw antydopingowych i medycyny sportu. Jest on realizowany pod nazwą "We play it clean". Nowy program związany jest z wprowadzeniem obowiązkowych testów antydopingowych.

Program spełnia wymagania Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) skupione na edukacji sportowców, trenerów, przedstawicieli władz federacji i ma zapobiec zażywaniu zakazanych substancji.

Jizhong Wei, Prezydent Światowej Federacji Siatkówki, stwierdził: – FIVB zawsze mocno popierała stanowisko antydopingowe. Szczęśliwie nasza dyscyplina zanotowała niewiele przypadków zażywania środków dopingujących w ciągu ostatnich lat.Przypomnijmy, że w siatkówce jest wdrażany program testów antydopingowych. Związane jest to m.in. z powiązaniem systemu FIVB i informacji o zawodnikach z systemem Policji Światowej Agencji Antydopingowej. FIVB będzie mogło przeprowadzać testy między zawodami bez wcześniejszego zawiadamiania.

Helgi Thorsteinsson, odpowiedzialny w FIVB m.in. za sprawy techniczne, przyznał, że Światowa Federacja Siatkówki jako jedna z pierwszych rozpoczęła program edukacyjny dotyczący spraw antydopingowych. Zaznacza jednak, że edukacja wszystkich członków FIVB zajmie trochę czasu, jednak nie może to zostać zignorowane.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved