Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silvano Prandi: Bułgaria jest dobrym, kompletnym zespołem

Silvano Prandi: Bułgaria jest dobrym, kompletnym zespołem

Dziś w Warnie reprezentanci Bułgarii rozpoczęli treningi pod okiem nowego szkoleniowca. Oficjalnie Silvano Prandi jako trener Bułgarii zadebiutuje dopiero podczas Ligi Światowej.

Pierwszym turniejem, w jakim wystąpi kadra Prandiego będzie Liga Światowa. Bułgarzy cały okres przygotowawczy spędzą na ciężkich treningach.- Nie będzie spotkań towarzyskich przed Ligą Światową, ale myślę, że mecze treningowe zupełnie wystarczą. Przed kwalifikacjami mistrzostw świata planujemy rozegrać dwa mecze kontrolne z Hiszpanami. Czekamy na potwierdzenie tych ustaleń.

Bułgarzy w tym roku trafili na dość mocnych rywali w fazie grupowej Ligi Światowej. Aby dostać się do finału imprezy będą musieli pokonać Rosjan, Kubańczyków i Japonię. – Wartość naszego zespołu poznamy dopiero podczas szkolenia i w trakcie meczów Ligi Światowej. Ten komercyjny turniej będzie pierwszym naszym sprawdzianem i dostarczy nam informacji o formie i możliwościach zespołu – podkreśla Prandi.Zdaniem Prandiego bułgarski zespół stać na to, by stanąć na podium nie tylko w rozgrywkach World League, ale również podczas wrześniowych mistrzostw Europy w Turcji. – Bułgaria jest dobrym, kompletnym zespołem mającym w swoim składzie zawodników grających w najsilniejszych europejskich zespołach. Mam nadzieję, że wszyscy gracze będą w dobrej kondycji fizycznej, aby zakończyć ten sezon z medalami.

Autorem artykułu jest Katarzyna Biernacka

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved