Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Niezwykła radość w obozie juniorek z Holandii

Niezwykła radość w obozie juniorek z Holandii

Siatkarki juniorskiej reprezentacji Holandii w ostatnim dniu turnieju kwalifikacyjnego do MŚJ 2009 pokonały zespół Rosji, a zatem pojadą do Meksyku. Po tej wygranej w obozie Holenderek wybuchła niesamowita radość.

Juniorki z Holandii były bardzo rozczarowane swoim występem podczas ME 2008, dlatego jechały do Rosji, aby się zrehabilitować. Po pierwszych dwóch spotkaniach w turnieju kwalifikacyjnym Holenderki plasowały się na 2. miejscu w tabeli. O tym kto pojedzie na MŚJ zadecydował mecz z Rosjankami.

Obie ekipy walczyły zawzięcie, aż doprowadziły do tie-breaka. W nim także toczył się pojedynek nerwów. Ostatecznie wygrały go siatkarki „Oranje”. Mimo to trener Appie Krijnsen oświadczył, że Rosja była w tym spotkaniu lepsza.



Szkoleniowiec Holandii dodał, że w czasie spotkania jego drużynie dobrze wychodziły pewne posunięcia taktyczne i to mógł być klucz do sukcesu. – Wierzyliśmy w siebie i byliśmy bardzo zdeterminowani, ale nie planowaliśmy zbyt wcześnie naszej przyszłości. Dziewczyny włożyły całą energię i serca w grę – dodał.

Pomimo stwierdzenia, że rywalki były lepsze, trener cieszył się równie mocno jak jego podopieczne. Teraz czekają je przygotowania do występu w Meksyku, gdzie będzie jeszcze trudniej odnieść sukces.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved