Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mariusz Wlazły gościem AZS Kraków

Mariusz Wlazły gościem AZS Kraków

Mariusz Wlazły to niewątpliwie jedna z gwiazd polskiej i światowej siatkówki. Początek sezonu reprezentacyjnego to dla niego czas urlopu, ale znalazł też trochę czasu na spotkanie z adeptami siatkówki szkolonymi w AZS Kraków.

Kraków to obecnie, można by powiedzieć, siatkarska pustynia. Prawie milionowe miasto bez rozgrywek najwyższego szczebla, a nawet I ligi (w niedawno zakończonym sezonie Wisła Kraków spadła do II ligi). Sytuacja wydawałoby się dramatyczna, lecz na horyzoncie widać oazę. Nad nią powiewają dumnie sztandary AZS Politechniki Krakowskiej oraz AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Młodzi ludzie tworzący zarządy tychże klubów, planują nawiązać do wspaniałych czasów Hutnika i zbudować prężny ośrodek siatkówki męskiej i żeńskiej – zbudować siatkówkę na jaką zasługuje Kraków.

W tym roku organizacja AZS Kraków pozyskała z budżetu miasta kwotę, która pozwoliła na rozwinięcie szkolenia dzieci i młodzieży organizowanego we współpracy z Centrum Rozwoju Com-Com Zone. Pod czujnym okiem trenerów Mateusza Mielnika, Przemysława Płaczka oraz Janusza Filipowskiego regularnie trenuje około 70 młodych ludzi marzących o siatkarskiej karierze. To specjalnie dla nich przyjedzie jeden z najlepszych polskich siatkarzy – Mariusz Wlazły.14 maja o godzinie 16:30 zaplanowano początek spotkania z zawodnikiem reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów. Mariusz poprowadzi krótki trening dla grup dzieci i młodzieży AZS Kraków, który to zapewne na długo utkwi w głowach młodych siatkarzy. Na godz. 17:00 organizatorzy zapraszają młodych sympatyków siatkówki z Krakowa. Będzie to wspaniała okazja by zdobyć autograf Mariusza, zrobić sobie wspólne zdjęcie, czy nawet zamienić słowo z najlepszym polskim siatkarzem. Spotkanie z Mariuszem Wlazłym odbędzie się w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie przy ulicy Ptaszyckiego 6.

Zobacz również:

Plakat – zaproszenie

źródło: azs.pk.edu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved