Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Trener reprezentacji Iranu pewny awansu

Kwal. do MŚ 2010: Trener reprezentacji Iranu pewny awansu

Szkoleniowiec męskiej reprezentacji Iranu - Hussein Maadani – stwierdził, że jego zespół nie odpuści żadnemu rywalowi podczas turnieju kwalifikacyjnego II do MŚ 2010. Irańczycy są zdecydowanymi faworytami tego turnieju.

Odbędzie się on w dniach 25-27 maja i, oprócz gospodarzy (Iran), wezmą w nim udział zespoły narodowe Indii, Pakistanu i Omanu. Dwie najlepsze ekipy awansują do turniejów III rundy, w których już czekają Australijczycy, Japończycy, Chińczycy oraz siatkarze z Korei Południowej.

Pierwszym rywalem Iranu będzie zespół Omanu, uznawany za najsłabszy w grupie D. – Wszyscy nasi przeciwnicy są dla nas równie ważni – twierdzi Hussein Maadani. – Spodziewamy się, że będą trudnymi rywalami.Zrobimy co w naszej mocy, aby pokonać naszych rywali i zostać zwycięzcami, którzy awansują do następnej rundy – dodał. – Pracowaliśmy ciężko podczas ostatnich miesięcy i jesteśmy bardzo zmotywowani do walki.

Siatkarze Iranu wrócili niedawno z 15-dniowego obozu w Bułgarii, gdzie zagrali kilka sparingów z miejscowymi ekipami. Maadani jest pewny, że jego drużyna jest dobrze przygotowana do nadchodzącego turnieju.

Jesteśmy także gospodarzami turnieju – przypomina. – Kibice siatkówki na pewno nas wspomogą w każdym meczu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved