Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolejny krok Olsztyna do organizacji MŚ 2014

Kolejny krok Olsztyna do organizacji MŚ 2014

W dniu dzisiejszym władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podpiszą z marszałkiem województwa i prezydentem Olsztyna list intencyjny w sprawie budowy nowej hali sportowo-widowiskowej. Teraz głównym zadaniem będzie znalezienie funduszy.

Jest to warunek konieczny, by mecze mistrzostw świata siatkarzy, które odbędą się w Polsce w 2014 roku, zawitały do stolicy Warmii. Nowy obiekt na 6 tysięcy miejsc ma powstać na 5 hektarach terenów po byłej jednostce wojskowej w miejscu, gdzie obecnie jest zaniedbane boisko do piłki nożnej. Koszty samej budowy rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, profesor Józef Górniewicz, szacuje na 150 milionów złotych. – Zdobycie tych środków stoi głównie po stronie miasta – mówi. – Liczymy tu także na wsparcie marszałka i ministra sportu – dodaje.

Ze swojej strony deklarujemy pomoc w pozyskaniu środków europejskich oraz wielką życzliwość dla tego projektu – deklaruje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Jacek Protas. – Będziemy łamać głowę, żeby znaleźć możliwości finansowe dla powstania hali – kończy.Autorem artykułu jest Anna Dmochowska

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved