Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Wagner: Zrobiliśmy swoje

Grzegorz Wagner: Zrobiliśmy swoje

fot. archiwum

Podczas spotkania kończącego sezon siatkarski nad Białą, z miejscowymi zawodniczkami zmierzyła się drużyna trenerów. Jednym z nich był Grzegorz Wagner, szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała i męskiej kadry B.

Grzegorz Wagner pokazał, że wcale nie trzeba mieć milionów na koncie, a także zawodników z nazwiskami, żeby osiągnąć sukces.

Grzegorz Wagner : Zrobiliśmy swoje, teraz czekamy na ruch działaczy. Niektórzy twierdzą, że nam się udało, ale zaliczyliśmy solidny sezon, nie odnotowaliśmy żadnej wpadki w rundzie zasadniczej, które przytrafiały się innym. Udowodniliśmy, że warto w nas zainwestować, dlatego, jak już powiedziałem „piłeczka” jest teraz po stronie działaczy. Nam pozostaje czekać .

Przed sezonem znalezienie się BBTS-u w najlepszej czwórce pierwszej ligi, co więcej, walka o awans do PlusLigi, przez kibiców była rozważana, ale chyba tylko w sferze irracjonalnej. Tymczasem otarliście się o najwyższą klasę rozgrywkową…Sami zakładaliśmy sobie, że mamy się w lidze utrzymać, bez grania w barażach. Plany zweryfikowaliśmy w czasie trwania ligi. Byliśmy oczywiście przed sezonem skazywani na pożarcie, ale okazało się, że było zupełnie inaczej niż wielu pesymistów zakładało. Cieszę się przede wszystkim z tego, że moi zawodnicy pokazali, iż grać potrafią .

Objął pan kadrę B mężczyzn. Jak teraz wyglądała będzie pańska praca: zajęcia w kadrze połączone ze szkoleniem zawodników w bielskim klubie?

Zacznijmy od tego, że nie wiem, czy nadal będę pracował w BBTS-ie. Jeśli tak, to moje obowiązki w kadrze będą kolidować z pracą w klubie tylko w pierwszym miesiącu współpracy z reprezentacją. Ale mam nadzieję, że w Bielsku-Białej pojawi się także drugi trener, więc wtedy nie będzie żadnych problemów .

Miniony sezon pokazał, że BBTS stać na walkę o najwyższe lokaty. Zakładając, że pozostanie pan w Bielsku-Białej, jakiego sezonu pan oczekuje?

Postawiłem oczywiście pewne warunki klubowi, żebym pozostał w BBTS-ie. Musimy poprawić przede wszystkim organizację. Powinniśmy mieć lepsze warunki do pracy, dysponować lepszym sprzętem. Nie chodzi głównie o finanse, choć na pewno one też muszą ulec poprawie. Trzeba jednak zmienić organizację treningów i zatrudnić drugiego trenera. Tym chłopcom trzeba po prostu stworzyć dobre warunki do pracy .

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved