Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dwa zespoły z Rzeszowa w finale Mistrzostw Polski

Dwa zespoły z Rzeszowa w finale Mistrzostw Polski

Dwie drużyny z rzeszowskiego V LO awansowało do turniejów finałowych mistrzostw Polski kadetów. Dziewczyny zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Bielsku-Białej, a chłopcy z AKS-u Resovia byli najlepsi w Pile.

To ogromny sukces naszych zawodników i naszej szkoły – mówi Artur Łoza, trener chłopców AKS Resovia. Jego podopieczni z kompletem zwycięstw zwyciężyli w turnieju w Pile, pozostawiając w pokonanym polu AZS UWM Olsztyn, Delic Pol Norwid Częstochowa oraz miejscowego Jokera.

Dziewczęta z V LO nie sprostały jedynie lokalnemu Aluprofowi Bielsko-Biała 2:3. – Jesteśmy ewenementem, bo w składzie są dziewczyny młodsze niż nasze rywalki – mówi Zbigniew Barszcz, trener dziewcząt.Skład Resovii: Kamil Durski, Kamil Długosz, Mikołaj Bońkowski, Jakub Peszko, Filip Płonka, Piotr Świst, Tomasz Głód (libero) oraz Maciej Madej, Jakub Kalandyk, Michał Nieckarz, Paweł Przystaś, Łukasz Gancarz. Trener: Artur Łoza.

Skład V LO: Maja Ćwiątek, Alicja Wilk, Gabriela Mazur, Bernadetta Nobis, Natalia Baran, Iwona Grzegorczyk, Magda Dorosz (libero) oraz Katarzyna Werelusz, Małgorzata Ćwiątek, Joanna Gniadek, Elżbieta Szymańska. Trener: Zbigniew Barszcz.

Do turniejów finałowych, które odbędą się 27-31 maja awansowało w sumie po osiem zespołów żeńskich i męskich. Podzielone one zostaną na dwie grupy, z których po dwa najlepsze zespoły zagrają w półfinałach. AKS Resovia zagra w grupie B, podobnie jak dziewczyny z V LO. Kadetki w grupie zmierzą się ze Spartą Warszawa, UKS-em Krzanowice i Pałacem Bydgoszcz, zaś kadeci z Jastrzębiem, Gwardią Wrocław i MMKS-em Kędzierzyn-Koźle.

*Autorem tekstu jest Łukasz Pado

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved