Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta Bydgoszcz obserwuje rynek

Delecta Bydgoszcz obserwuje rynek

fot. archiwum

W PlusLidze na razie nikt się nie spieszy z wydawaniem pieniędzy i podpisywaniem nowych kontraktów. I prezesi klubów, i zawodnicy sondują możliwości drugiej strony. W Bydgoszczy też nikomu się nie pali do ujawniania szczegółów.

W bydgoskiej Delekcie dwie sprawy są pewne: pożegnanie kapitana, prawie 35-letniego Krzysztofa Janczaka , który połowę minionego sezonu stracił na rehabilitację po kontuzji kolana (wcześniej przeszedł zabieg artoskopii) i podpisanie nowego kontraktu przez 25-letniego libero Michała Dębca , który zbiegł się z nieoczekiwanym, acz miłym, zaproszeniem od Daniela Castellaniego na zajęcia i treningi z reprezentacją, która przygotowuje się do meczów Ligi Światowej.

 

Jest też kilku zawodników, którzy mają jeszcze aktualnie umowy z bydgoskim klubem i wiadomo, że zobaczymy ich w kadrze zespołu w nowym sezonie. A także kilku juniorów. A propos juniorów… Trzech z nich – Dawid Konarski, Wojciech Kozłowski i Maciej Krzywiecki – jest teraz poza klubem i przygotowuje się z reprezentacją juniorów prowadzoną przez Stanisława Gościniaka do turnieju kwalifikacyjnego do MŚ (15-17 maja we włoskiej miejscowości La Spezia biało-czerwoni zagrają w grupie D z Izraelem, Rumunią i Włochami). 

Po raz ostatni siatkarze Delecty trenowali razem 30 kwietnia, potem dostali wolne. Wczoraj podopieczni Waldemara Wspaniałego wznowili zajęcia, które zakończą okres roztrenowania po sezonie.

 

Oczywiście, z różnych powodów, zespół nie jest w komplecie. Oprócz wspomnianego wcześniej Michała Dębca oraz trzech reprezentacyjnych juniorów na zajęciach w klubie zabraknie też dwóch Słowaków – Martina Sopko i Michala Cervena – którzy z kolei dostali powołania do swojej reprezentacji, przygotowujacej się do turnieju eliminacyjnego MŚ 29-31 maja w Popradzie. Nie będzie też Marcina Nowaka , który chce się przygotować do sezonu siatkówki plażowej. Bydgoscy działacze cały czas prowadzą z nim rozmowy na temat jego gry w przyszłym sezonie w Delekcie.

 

Na celowniku prezesa Piotra Sieńki i trenera Waldemara Wspaniałego jest też kilku innych, nowych zawodników. Wiadomo, że poszukiwany jest m.in. rozgrywający. Gdy zapytać bydgoszczan o np. Michala Masnego z ZAKSY, pada odpowiedź:

 

Masny? A dlaczego nie Woicki z Resovii? Owszem, mają podpisane umowy, ale wszystko zależeć będzie od tego, gdzie pójdzie z Olsztyna Zagumny. Jeśli do Kędzierzyna-Koźle, albo Rzeszowa, to żaden z tych zawodników nie będzie chciał być drugim, więc pewnie będą wolni – tłumaczy Janusz Zacniewski , menadżer i kierownik zespołu Delecty. – Klub rozmawia z nowym sponsorem i nasze zakupy będą zależeć od tych pieniędzy…

 

Autorem artykułu jest Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved