Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV wyciągnie konsekwencje wobec incydentu w Pradze

CEV wyciągnie konsekwencje wobec incydentu w Pradze

fot. archiwum

Europejska Federacja Siatkówki nie zamknęła jeszcze sprawy dotyczącej zamieszek, do których doszło podczas Final Four Ligi Mistrzów w Pradze. CEV wszczęła postępowanie wobec Greckiej Federacji Siatkówki oraz Iraklisu Saloniki.

W związku z tym doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami CEV, Greckiej Federacji Siatkówki oraz Iraklisu. Obecni byli m.in. Andre Meyer (Prezydent CEV), Philip Berben (Starszy Wiceprezydent CEV), Stelios Prosalikas (Prezydent Greckiej Federacji Siatkówki) i Dimitris Triantafyllou (Prezydent Iraklisu).

Andre Meyer rozpoczął spotkanie od wyrażenia swojego niezadowolenia z kryminalnych zachowań w praskiej hali. Przyznał, że takie zachowanie w siatkówce jeszcze nigdy się nie zdarzyło. Grecka delegacja wyraziła ubolewanie z faktu, iż zachowanie grupki kibiców zepsuło sportowe święto w Pradze i zanalizowała czynniki, które mogły wpłynąć na taki rozwój wydarzeń.

Stelios Prosalikas, Prezydent Greckiej Federacji Siatkówki, stwierdził: – Pojawienie się takich zachowań jest definitywnie niedopuszczalne, nie tylko w siatkówce, ale w każdej innej dyscyplinie sportu.Podkreślił także, że siatkarska Federacja, Narodowy Komitet Olimpijski oraz kilka innych sportowych federacji podjęło już prace, aby rozwiązać ten problem.

W związku z wybrykiem greckich kibiców zarząd CEV nałoży kary pieniężne. Prawdopodobnie z konsekwencjami sportowymi może się liczyć Iraklis Saloniki. Ostateczną decyzję zarząd CEV podejmie w czerwcu.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved