Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Beniaminkowie w rosyjskich Superligach

Beniaminkowie w rosyjskich Superligach

Lokomotiv Izumrud Jekatierinburg oraz Dinamo-Jantar Kaliningrad powracają po rocznym pobycie na zapleczu ekstraklasy do rosyjskiej Superligi mężczyzn. Do ekstraklasy kobiet awansowały Dinamo Krasnodar i Dinamo Kazań.

Zakończyła swoje rozgrywki Wyższaja Liga A, bezpośrednie zaplecze rosyjskiej Superligi. Wśród panów po 26 kolejkach triumfowali siatkarze Lokomotiv Izumrud Jekatierinburg, którzy zgromadzili na swoim koncie 42 punkty. Trzy punkty mniej w tabeli miało Dinamo-Jantar Kaliningrad i również wywalczyło awans do ekstraklasy. Obie te drużyny w zeszłym sezonie opuściły męską Superligę i teraz po roku mogą znów cieszyć się z obecności w gronie najlepszych.

Trzecią lokatę zajął debiutujący na tym poziomie rozgrywek Kuzbaz Kiemierowo.Niezwykłe emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu Wyższajej Ligi A kobiet. Wiadomo już było, że z pierwszego miejsca awansowało Dinamo Krasnodar, a o drugie miejsce grało Dinamo Kazań z Nadieżdą. Po zwycięstwie Dinama 3:1 oba zespoły zrównały się punktami, a awans do Superligi wywalczyły zawodniczki z Kazania, które miały lepszy stosunek setów. Co ciekawe w podzielonej na dwie grupy lidze wszystkie te trzy drużyny awansowały do ścisłego finału z jednej grupy.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved