Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trenerzy reprezentacji Polski podpisali umowy

Trenerzy reprezentacji Polski podpisali umowy

Dziś podczas konferencji prasowej odbywającej się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie szkoleniowcy reprezentacji Polski siatkarzy - Daniel Castellani oraz siatkarek - Jerzy Matlak podpisali umowy z PZPS.

11 maja 2009 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca sezon reprezentacji Polski seniorek i seniorów. W konferencji udział wzięli: Mirosław Przedpełski – prezes PZPS, Bogusław Adamski – Sekretarz Generalny PZPS, Jerzy Matlak – trener kobiecej reprezentacji Polski, Daniel Castellani – trener męskiej reprezentacji Polski, Dariusz Matuszak – przedstawiciel firmy Polkomtel S.A oraz Jerzy Mielewski z telewizji Polsat.

Podczas konferencji nastąpiło uroczyste podpisanie umów z trenerami obu reprezentacji. – Jest mi niezmiernie miło w sposób oficjalny przedstawić trenerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz uroczyście podpisać z nimi kontrakty – powiedział prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. – Czeka nas sezon przepełniony siatkówką. Dwiema najważniejszymi imprezami będą w tym roku Mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje do mistrzostw świata. Mam nadzieję, że turnieje te będą dla polskich drużyn pomyślne i zakończą się sukcesami.Jerzy Mielewski z telewizji Polsat podkreślił, że największym wyzwaniem organizacyjnym będą tegoroczne Mistrzostwa Europy Siatkarek, których Polska jest gospodarzem. – Po raz pierwszy impreza tej rangi rozgrywana będzie w czterech miastach, po raz pierwszy też transmitowana będzie w technologii high definition, co pozwoli siatkarskim kibicom oglądać spotkania w najwyższej jakości – dodał Jerzy Mielewski.

Trener reprezentacji Polski kobiet – Jerzy Matlak zapowiedział, że będzie starał się nawiązać do sukcesów, jakie Polki odnosiły w 2003 i 2005 roku, dwukrotnie zdobywając tytuł mistrzyń Starego Kontynentu. – Nie ukrywam, że nie będzie łatwo zdobyć złotego medalu, ale dołożymy wszelkich starań, żeby odnotować na tej imprezie jak najlepszy występ. Mistrzostwa Europy są bowiem w tym roku naszym priorytetem.

Oczekiwałem tego momentu bardzo długo. Cieszę się, że sezon reprezentacyjny powoli się rozpoczyna i możemy zacząć przygotowania do najważniejszych imprez, jakie czekają nas w tym roku. Przy okazji chciałbym jeszcze raz podziękować za zaufanie, jakim obdarzył mnie Polski Związek Piłki Siatkowej, oddając w moje ręce sterowanie reprezentacją Polski. Zrobię wszystko, żeby osiągnąć cele, które mi się stawia – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski mężczyzn, Daniel Castellani.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto Dorota Świeniewicz – przyjmująca żeńskiej reprezentacji oraz Sebastian Świderski – przyjmujący męskiej reprezentacji Polski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved