Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacy lecą na zgrupowanie do Włoch

Słowacy lecą na zgrupowanie do Włoch

Reprezentacja Słowacji przygotowuje się do drugiej fazy eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w ostatni weekend maja w Popradzie. Jak na razie Słowacy przygotowują się bez swojego środkowego Emanuela Kohuta.

Zawodnik Sisleya Treviso ma problemy zdrowotne i czeka go leczenie w Bratysławie, pod okiem dr Johna Bereca. – Emanuel ma problemy już od dłuższego czasu. Czekaliśmy do tej pory, jak rozwinie się sytuacja. W końcu zdecydowaliśmy, że lepiej będzie jak zostanie w domu. Zamiast niego do Włoch poleci z nami Hukel – powiedział asystent pierwszego trenera Emanuele’a Zaniniho, Stephen Chrtiansky.

Brak Kohuta może być podczas eliminacji do Mistrzostw Świata dużą stratą dla drużyny słowackiej. – Mamy nadzieję, że z Emo będzie wszystko w porządku. To nie jest bardzo poważny uraz – dodał Chrtiansky.Od 30 kwietnia reprezentanci Słowacji przebywają w Puchovie. W ostatnim tygodniu przybyli również grający w polskiej lidze Sopko, Cerven i Masny (kapitan reprezentacji) oraz z Włoch Ogurcak i grający w lidze niemieckiej Divis, który ze swoim zespołem z Friedrichshafen świętował w tym sezonie mistrzostwo kraju. – Z Łukaszem jest wszystko w porządku. Niedawno był przeziębiony i brał leki. Na wszelki wypadek musi trochę odpocząć, później nadrobi zaległości – powiedział asystent trenera Zaniniho.

We Włoszech słowacka reprezentacja rozegra w środę pokazowy mecz oraz dwa sparingi z reprezentantami Włoch. Na włoskie zgrupowanie nie poleci część zawodników grająca na co dzień w lidze słowackiej. Będzie ona trenować pod okiem Miroslava Palguta.

Skład reprezentacji Słowacji na zgrupowanie we Włoszech:

Rozgrywający: Michal Masny, Radek Zatko,
Przyjmujący: Martin Sopko, Peter Janusek, Lukas Divis,
Frantisek Ogurcak,
Atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz,
Środkowi: Michal Cerven, Jakub Joscak, Jozef Piovarci,
Matej Hukel,
Libero: Martin Pipa, Matej Kups

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved