Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy wszystkich finalistów MŚ juniorek

Znamy wszystkich finalistów MŚ juniorek

Zakończyły się europejskie turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw świata juniorek. W lipcu w Meksyku oprócz reprezentantek Polski wystąpią siatkarki Holandii, Turcji, Bułgarii i Niemiec. Znamy już wszystkich finalistów.

Znamy już wszystkie zespoły, które w dniach 16-25 lipca zmierzą się w Meksyku w turnieju finałowym mistrzostw świata juniorek. Oto komplet finalistów:

NORCECA:        USA, Dominikana, Meksyk, Kuba
CSV (Am. Płd.): Brazylia, Wenezuela
CAVB (Afryka):  Egipt
AVC (Azja):     Chiny, Japonia, Tajwan
CEV (Europa):   Włochy, Polska, Bułgaria, Holandia,
                Turcja, Niemcy

Niesamowite emocje wzbudził przebieg decydującego o awansie meczu w Moskwie. Holenderki po wygraniu pierwszego seta przegrały dwa kolejne i gospodynie turnieju były już o krok od awansu. „Pomarańczowe” podniosły się jednak, wyrównały stan meczu i po zaciętym tie-breaku to one świętowały awans do mistrzostw świata. W drugim niedzielnym spotkaniu młode Chorwatki pokonały swoje rówieśniczki z Grecji.

4. Grecja      3 3      0:9

O wiele mniej emocji było w ostatnich meczach grupy B. Zespół Finlandii w meczu o trzecie miejsce nie dał szans Danii. Mecz o pierwsze miejsce, którego stawką był wyjazd w lipcu do Meksyku, również zakończył się w trzech setach. Gospodynie tylko w ostatnim secie miały więcej problemów, ale pewnie pokonały Czeszki i pojadą na finały mistrzostw świta.

4. Dania      3 3      0:9

W bułgarskim Garbowie w pierwszym niedzielnym meczu Serbki gładko pokonały 3:0 Austrię i z niecierpliwością oczekiwały na mecz Bułgarii z Belgią. Porażka gospodyń oznaczała awans dla Serbii. Pierwsze dwa sety padły jednak łupem Bułgarek i wtedy… mecz nabrał zupełnie innego przebiegu. Trzeci i czwarty set Belgijki wygrały do 17, a oczekujące na trybunach Serbki już widziały się w samolocie lecącym do Meksyk. Bułgarki jednak zmobilizowały się w ostatniej partii, wygrały tie-breaka 15:13 i to one polecą na finały mistrzostw świata.

4. Austria   3 3      0:9

Żadnych szans nie dały gospodyniom młode siatkarki z Niemiec. W meczu decydującym o awansie do mistrzostw świata Niemki wręcz rozbiły reprezentację Ukrainy i to one awansowały do meksykańskich finałów.