Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy Delecty Bydgoszcz w sezonie 2008/09

Zawodnicy Delecty Bydgoszcz w sezonie 2008/09

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz jako zespół może zaliczyć sezon 2008/2009 do bardzo udanych. Jaki natomiast był on dla poszczególnych zawodników ekipy znad Brdy? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć poniższe podsumowanie.

Michał Cerven

Urodzony: 16.12.1977
Wzrost: 205cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 350cm

Słowacka wersja muru chińskiego. Kiedy zawodnicy drużyny przeciwnej widzą go, zapewne dziękują Bogu, że siatkówka nie jest sportem kontaktowym, bo swoją posturą może onieśmielić niejednego bramkarza z dyskoteki. Potrafi nastraszyć przeciwników silną, chociaż nie zawsze skuteczną zagrywką i atakami z krótkiej. Zawsze uśmiechnięty, zapewne zaskarbił sobie sympatię bydgoskich kibiców, czego dowodem może być duża ilość znajomych na portalu nasza-klasa.pl.

Stanisław PieczonkaUrodzony: 04.08.1979
Wzrost: 200cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 340cm

Zawodnik, którego wyraz twarzy zawsze był tajemniczo skryty pod gęstym zarostem. Ku uciesze kibiców powrócił po rocznym epizodzie w lidze francuskiej. Jednak początku sezonu przyjmujący z Bydgoszczy nie może zaliczyć do udanych. To nie był ten Stanisław, którego kibice Delecty znali. Grawitacja ewidentnie przeszkadzała Pieczonce w grze. Dochodziły do tego kłopoty z odbiorem piłki palcami, więc chwilami zawodnik z 10 na koszulce tylko stał i krzyczał do kolegów ‘graj, graj, graj!’. Gdy drużynę objął trener Wspaniały , Pieczonka zaczął powoli odzyskiwać formę, a kiedy z powodu kontuzji Janczaka został kapitanem, uzyskał dodatkową motywację i zaczął grać naprawdę dobrze.

Martin Sopko

Urodzony: 30.01.1982
Wzrost: 195cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 345cm

Drugi Słowak w drużynie Delecty. Bydgoski zespół jest już jego trzecią ekipą polskiej ligii. Obdarzony silną zagrywką przyjmujący zgarnął kilka statuetek dla MVP meczu. Przez cały sezon systematycznie grał w pierwszej szóstce. W ataku preferuje rozwiązania siłowe, więc na pewno nie jest zawodnikiem kończącym piłki sytuacyjne, jednak przy dobrym rozegraniu potrafi siać spustoszenie w obozie przeciwnika.

Marcin Nowak

Urodzony: 17.10.1975
Wzrost: 215cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 350cm

Jego kitka sprawia, że wygląda jak dwóch samurajów, z których jeden siedzi drugiemu na barkach. Początkowo deklarował zakończenie kariery, jednak już w trakcie sezonu dołączył do bydgoskiej drużyny. Można powiedzieć, że dzięki niemu Delecta po raz pierwszy jest w czymś ‘naj’. Może i nie jest najlepsza, ani najbogatsza, ale ma najwyższego zawodnika w PlusLidze. Na początku z powodu przerwania treningów nie był kondycyjnie przygotowany na granie całego meczu, ale kiedy tylko wrócił do formy stworzył z Michałem Cervenem parę pierwszoskładowych środkowych. W przeciwieństwie do swojego słowackiego kolegi serwuje tzw. ‘brazylijkę’, która jednak bardzo często sprawia kłopoty przyjmującym. Dobrze sprawdza się w bloku i ataku, a także gdy zaistnieje taka potrzeba wystawia piłki sytuacyjne.

Piotr Lipiński

Urodzony: 04.01.1979
Wzrost: 195cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 335cm

Grał w kilku klubach PLS, ale od pewnego czasu był tylko drugim rozgrywającym w składzie. W Delekcie w końcu otrzymał szansę na systematyczną grę i odwdzięczył się za to. Potrafi zaatakować z drugiej piłki i rozrzucić blok przeciwnika przy dobrym przyjęciu. Poza tym często zamienia swoje stacjonarne zagrywki na punkty. Od strony technicznej też nie można mu nic zarzucić, więc jak na warunki finansowe Delecty, Lipiński był bardzo dobrym zakupem.

Dawid Konarski

Urodzony: 31.08.1989
Wzrost: 198cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 350cm

Jedno z odkryć sezonu. Bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę i wdarł się przebojem do składu zajmując miejsce kontuzjowanego Janczaka . Mimo niewielkiego doświadczenia, wykazuje się sprytem na boisku, a w ataku nie korzysta wyłącznie z siły fizycznej. Nie jest z pewnością zawodnikiem kompletnym, jednak jeśli będzie miał nadal szanse na systematyczne występy z pewnością za dwa, a może trzy sezony będzie pewnym punktem zespołu, którego barw będzie bronił. Mimo talentu zawodnika można odnieść wrażenie, że zbyt wcześnie niektóre media ogłosiły go następcą Michała Winiarskiego . Zobaczymy, czy młody zawodnik zniesie tą presję i spełni oczekiwania w przyszłym sezonie.

Krzysztof Janczak

Urodzony: 12.11.1974
Wzrost: 202cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 353cm

Przez dwa ubiegłe sezony był absolutnym pewniakiem w składzie Delecty i do niego wystawiane były wszystkie piłki sytuacyjne. Niestety w tym sezonie doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu grę. Jednak przed jego absencją był prawdziwym kapitanem wspierając swoją drużynę zarówno grą jak i doświadczeniem, a także napędzając do walki. Ciężko będzie znaleźć jego następcę nie tyle na pozycji atakującego, co mentalnego przywódcy na boisku.

Michał Dębiec

Urodzony: 29.03.1984
Wzrost: 183cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 315cm

Człowiek w dużej mierze odpowiadający za przyjęcie drużyny z hali Łuczniczka. Znany również pod pseudonimem Orzech, jest bardzo lubiany wśród damskiej części publiczności. Jednak trener Castellani chyba nie tym kierował się powołując do szerokiej kadry na rozgrywki Ligi Światowej. Zaszczyt ten wypracował sobie na ligowych parkietach, wyrastając tym samym ponad Adriana Stańczaka czy Pawła Ruska .

Grzegorz Kokociński

Urodzony: 18.09.1981
Wzrost: 195cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 340cm

Obdarzony ciekawą zagrywką były gracz drużyn z Częstochowy i Radomia, w tym sezonie w Delekcie pełnił rolę rezerwowego. Środkowy? No cóż, nie tylko. Pod nieobecność Janczaka Kokociński z powodzeniem przekwalifikował się na drugiego atakującego, dając czasem bardzo dobre zmiany.

Waldemar Kaczmarek

Urodzony: 02.04.1987
Wzrost: 196cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 340cm

Junior obecnego mistrza Polski, młody rozgrywający z niewielkim doświadczeniem na seniorskich parkietach. Gdy Piotr Lipiński ma kłopoty z wystawianiem dobrych piłek, melduje się na boisku. Na pewno jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem, lecz brak ogrania i chwilami błędy techniczne sprawiają, że Kaczmarek póki co nie ma szans na grę jako pierwszy rozgrywający.

Maciej Krzywiecki

Urodzony: 27.10.1989
Wzrost: 190
Zasięg z wyskoku do ataku: 338

Kolejny młody zawodnik Delecty. Co prawda nie jest zawodnikiem pierwszoszóstkowym, ale bardzo często zastępuje Martina Sopko lub Stanisława Pieczonkę na przyjęciu, gdy któryś z nich ma słabszy dzień. Mimo, iż jest bardzo szczupły, dysponuje silną zagrywką i potrafi przełamać ręce blokujących w ataku. Parametrami fizycznymi bardzo przypomina Michała Ruciaka , więc może za kilka sezonów dorówna umiejętnościami graczowi z Kędzierzyna. Na wakacje można życzyć Krzywieckiemu, aby złapał trochę promieni słonecznych, bo zawsze jest zawodnikiem z najbledszą cerą na boisku.

Artur Augustyn

Urodzony: 06.01.1983
Wzrost: 197cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 348cm

Środkowy Delecty nie miał zbyt wielu okazji, aby pokazać się na boisku i w ciągu całego sezonu zdobył zaledwie dziewięć punktów, jednak naprawdę godny odnotowania jest jego stuprocentowy profesjonalizm. Nigdy po jego zachowaniu nie można stwierdzić, że jest obrażony na trenera z powodu niewielu szans do gry i zawsze od samego początku do końca meczu jest rozgrzany i gotowy, aby wejść na parkiet i zagrać na sto procent swoich możliwości.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved