Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Trzy nowe siatkarki zagrały w AZS-ie Białystok

Trzy nowe siatkarki zagrały w AZS-ie Białystok

fot. archiwum

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok pokonał wczoraj w towarzyskim spotkaniu Atlant Baranowicze 4:0. Dzień później mistrzynie Białorusi wzięły odwet i zwyciężyły 3:1. W składzie AZS-u wystąpiły trzy nowe siatkarki, które być może wzmocnią białostocki zespół.

Mecz oglądał prawdopodobny przyszły trener Pronaru Zeto Astwa Alojzy Świderek . W zespole AZS-u natomiast zagrały trzy siatkarki, które mogłyby wzmocnić zespół. Przede wszystkim środkowa MKS-u Dąbrowa Górnicza Katarzyna Wysocka . Z tą zawodniczką klub w weekend ma prowadzić ostateczne rozmowy w sprawie przejścia do Pronaru Zeto Astwa.

 

Poza tym na parkiecie wystąpiły testowane zawodniczki: 19-letnia reprezentantka Chorwacji juniorek ze Splitu – Maja Batina oraz 25-letnia Magdalena Łebkowska z pierwszoligowego PLKS Pszczyna. Na razie nie można określić, czy któraś z tej dwójki ma szanse na zatrudnienie w Białymstoku, na pewno nie występowałyby tu w pierwszoplanowej roli. Zespół uzupełniały gościnnie dwie młode siatkarki BTPS-u Białystok: Małgorzata Właszczuk i Magdalena Chańko . 

Razem ze Świderkiem spotkanie oglądała Białorusinka Alena Hendzel . Środkowa, po rocznym pobycie w Farmutilu Piła, może wrócić do Białegostoku.

 

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Atlant Baranowicze 4:0 (25:21, 25:19, 25:11, 25:23)

 

Składy zespołów:

Pronar Zeto Astwa AZS: Manikowska, Gierak, Wysocka, Batina, Łebkowska, Kalinowska, Saad (libero) oraz Właszczuk, Chańko.


 

W meczu rewanżowym akademiczki wystąpiły w nieco słabszym składzie. Przede wszystkim bez Katarzyny Wysockiej , która po rozmowach, wyjechała z Białegostoku. Była środkowa MKS-Dabrowa Górnicza prawdopodobnie zostanie zawodniczką białostockiego klubu.

 

Na parkiecie pojawiły się za to ponownie testowane: Magdalena Łebkowska z PLKS Pszczyna i Chorwatka Maja Batina z Kaszteli Split. Ta druga ma większe szanse na zatrudnienie, choć z pewnością nie jako zawodniczka pierwszoplanowa, a przyszłościowa. Poza tym skład tworzyła piątka siatkarek Pronaru Zeto Astwa plus uzupełniające je młode dziewczyny z BTPS-u Białystok: Małgorzata Właszczuk i Agnieszka Mojsik .

 

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Atlant Baranowicze 1:3

(22:25, 21:25, 25:22, 22:25)

 

Skłądy zespołów:

Pronar Zeto Astwa : Manikowska, Gierak, Kalinowska, Szeszko, Właszczuk, Mojsik, Saad (libero) oraz Łebkowska, Batina.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved