Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tomasz Wasilkowski: Wierzyliśmy w awans

Tomasz Wasilkowski: Wierzyliśmy w awans

- Taktyczna zagrywka plus ustawienie bloku przynosi dobre rezultaty. Ani Francuzki ani Rumunki nie mogły na to znaleźć sposobu - zdradza sposób na awans do MŚ drugi trener reprezentacji juniorek Tomasz Wasilkowski.

Panie trenerze za nami eliminacje do Mistrzostw Świata. Reprezentacja Polski zdominowała krośnieński turniej. Czy było coś co Pana, reprezentację zaskoczyło?

Zaskoczyła nas przede wszystkim organizacja, oczywiście in plus. W zeszłym roku byłem z kadetami i było bardzo dobrze, obecnie wszystko przygotowane jest perfekcyjnie. Ta organizacja plus kibice którzy przychodzą na halę sprawiła, że dziewczynom grało się dużo lepiej.A reprezentacja Francji? Wiele mówiono o jej sile, mimo tego dość łatwo sobie z nimi poradziliście.

Gra Francji nie zaskoczyła nas. To bardzo groźna drużyna, ale naszą grą nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Francuzki znane są z szybkich ataków z jednej nogi, dzięki blokowi i taktycznej zagrywce skutecznie pozbawiliśmy ich tej broni.

Czy jakoś specjalnie przygotowywaliście się do tego turnieju?

Pierwszy trener naprawdę znakomicie przygotował drużynę do turnieju. Udało nam się ustalić taktykę, która przyniosła rezultaty, Taktyczna zagrywka plus ustawienie bloku przynosi dobre rezultaty. Ani Francuzki ani Rumunki nie mogły na to znaleźć sposobu. Z trybun mecze mogły wyglądać na proste i łatwe. Dla nas takie nie były. Wierzyliśmy w ten awans od samego początku. Teraz stał się faktem. Kluczowa sprawą było przekonanie dziewczyn do ich własnej siły. Wiedziały dokładnie co robią, wykonywały przedmeczowe założenia, dzięki temu możemy cieszyć się z awansu do Mistrzostw Świata w Meksyku. Chciałbym bardzo podziękować dziewczynom. Przygotowywały się do tego turnieju naprawdę bardzo ciężko, dodatkowo pisały matury, cały sztab dobrze wiedział że jest im naprawdę ciężko. Mimo tego potrafiły pogodzić obowiązki szkoły z treningami. Wielkie brawa dla nich za taką postawę.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved